Strona główna » Sypialnia w stylu vintage

Bardzo podobają mi się wnętrza w stylu vintage. Nie mogę pozwolić sobie na wymianę wszystkich mebli (mam zestaw z BRW Tip-Top w kolorze klon nida). Nie chcę wymieniać dywanów, które są w kolorze bordowym, więc mam małe "pole do popisu". Na jaki kolor pomalować ściany, jaką narzutę na łóżko wybrać, jakie dodatki kupić, aby wnętrze choć trochę przypominało styl vintage?

Cechą charakterystyczną stylu zwanego Vintage jest łączenie przeciwieństw. Urządzić wnętrze w tym stylu można wprowadzając stare, stylowe meble do nowoczesnego pokoju lub do wnętrza pełnego statych mebli z historią dołożyć proste, nowoczesne elementy.
W pani sytuacji w grę wchodzi to pierwsze rozwiązanie. I prosze pamiętać, że te stare nie muszą być cennymi, drogimi oryginałami. W sklepach, szczególnie internetowych , jest spora oferta mebli i dodtaków stylizowanych, przypominających te z epoki, a jednak robionych współczesśnie. Taki przykład mamy na zdjeciu powyżej – meble ze sklepu www.glamstore.pl

Ściany sypialni pomalowałabym na kolor czysto biały lub jego jaśminowy odcień. Jedynie jedną ścianę proponuję pomalować na ciemniejszy kolor – np. czerwone wino lub bordo. Inny rozwiązaniem jest położenie na jednej ścianie tapety – proponuję np. tapetę firmy Flugger z serii Fiona design – Personal Stripes lub Fiona DeLux.

  

Narzutę na łóżko kupiłabym w bordowym kolorze z jakimś ciekawym wzorem. Na ścianach może Pani powiesić zdjęcia w różnorodnych stylistycznie i wielkościowo ramkach. Charakter vintage nadadzą pokojowi z pewnością duże poduszki z różnorodnymi wzorami.
Może uda się Pani "zdobyć" od rodziny czy kupić na pchlich targach kilka starych drobiazgów z poprzednich epok, które nadadzą pożądany klimat sypialni. Np. świeczniki, lampki, figurki, patery, kobiece drobiazgi, które kiedy stawiało się na toaletkach w sypialni.

Konsultacja Marina Suchorska – pracownia Quadrat www.quadrat.pl

  Jaki kolor ścian pasuje do dębowej podłogi?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.