Strona główna » Sypialnia – pomysł na ścianę za łóżkiem

Sypialnia – pomysł na ścianę za łóżkiem

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Najważniejsze w sypialni jest łóżko, a tym samym ściana przy łóżku. Warto pomyśleć o dekoracjach na tej ścianie, o świetle, o wykorzystaniu jej jako zagłówka. Mamy kilka gotowych rozwiązań urządzenia tego miejsca w sypialni.

Miło jest oprzeć się o zagłówek za łóżkiem, gdy czytamy przed snem, oglądamy telewizję czy po prostu pijemy herbatę. Zagłówek to tez dekoracja sypialni. Warto więc zobaczyć ciekawe pomysły na zagłówki i ścianę za łóżkiem.

Zagłówek – ozdobne ramy

Oryginalną dekoracją ściany są dwie grube ramy zrobione z płyty gipsowo-kartonowej. Ich środki wykończono tynkiem strukturalnym pomalowanym farbą w takim samym odcieniu jak meble i dodatki. Te nietypowe konstrukcje posłużyły również do ukrycia oświetlenia zastępującego gospodarzom lampki nocne.

Ściana za łóżkiem – miękkie oparcie

Ścianę za łóżkiem wyłożono panelami fornirowanymi brzozą w złotawym odcieniu; płytka wnęka na środku została wyłożona gąbką i pikowaną tkaniną. Z tej samej tkaniny jest uszyta narzuta na łóżko i poduszki dekoracyjne.

Ściana za łóżkiem – zabudowa w bieli

Ścianę za łóżkiem wykończono tynkiem strukturalnym. Konstrukcja za łóżkiem zrobiona z lakierowanego na biało drewna, pełni funkcję półki na kwiaty doniczkowe i lampki, których kable ukryto w zabudowie.

Łóżko między schowkami

Sypialnia jest wąska i długa, a więc bardzo nieustawna, tymczasem właścicielka chciała oprócz wygodnego łóżka mieć tutaj także biblioteczkę, minigarderobę i szafki. Problem rozwiązała pojemna zabudowa z płyty MDF. Drzwi szafy są wykończone tkaniną o wzorze i kolorach nawiązujących do narzuty i zagłówka.

Materiał pochodzi z

  Eko trendy, czyli jak wykorzystać meble ogrodowe w modnym mieszkaniu?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.