Strona główna » Rolety zewnętrzne do praktycznych i modnych wnętrz

Rolety zewnętrzne do praktycznych i modnych wnętrz

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
roleta okienna zewnętrzna

Coraz większe grono osób decyduje się na zamontowanie rolet zewnętrznych w swoich mieszkaniach i domach. W niektórych nowych inwestycjach deweloperzy wręcz od razu montują je w oknach. Dlaczego rolety są tak przydatne i kiedy z nich korzystać, aby nie tylko zabezpieczyć się przed nadmiarem słońca, ale też ograniczyć domowe wydatki? Jeśli chcecie wiedzieć, zapraszamy do lektury.

Domowe rolety zewnętrzne – jakie są najpopularniejsze rozwiązania dostępne na rynku?

W sprzedaży można znaleźć rozmaite typy rolet, które można zamontować w niemal każdym oknie.

Do najpopularniejszych zaliczają się rolety:

  • naokienne,

  • natynkowe,

  • podtynkowe.

Rolety naokienne są wykonane z tworzywa sztucznego, najczęściej PVC. Skrzynkę nakłada się na okno i montuje do wnęki okiennej. Najczęściej korzysta się z nich w nowym budownictwie lub podczas kompleksowej modernizacji całych budynków. Jeśli chcemy je wykorzystać w naszych domach, należy podjąć taką decyzję już na etapie projektowania.

Dużo więcej możliwości dają rolety natynkowe, które można zamontować w dowolnym momencie. Obudowy często wykonuje się z aluminium, a skrzynkę umieszcza na murze. Dzięki temu roleta nie ingeruje w światło okna. W niektórych przypadkach można też zamontować ją we wnęce okiennej, co jednak wpływa na ilość światła, które dostaje się do wnętrza.

Rolety podtynkowe można zamontować wyłącznie na etapie montażu nowych okien, dlatego trzeba uwzględnić je wcześniej w projekcie. Rama jest wykonana z aluminium, a skrzynkę montuje się we wnęce w nadprożu przed oknem.

Dlaczego rolety okienne są przydatne?

Rolety zewnętrzne pełnią szereg zróżnicowanych funkcji. Przede wszystkim pozwalają ograniczać ilość światła, które dostaje się do wnętrza. Możemy zatem regulować zarówno oświetlenie, jak i temperaturę we wnętrzach.

  Kolor ścian w pokoju

Rolety stanowią skuteczne uzupełnienie termoizolacji budynku. W lecie pozwalają utrzymać optymalną temperaturę, bez przegrzewania pomieszczeń. Równie przydatne potrafią być także w zimie. Wówczas opuszczenie rolet w odpowiednich momentach pozwala uchronić wnętrza przed nadmiernym wychłodzeniem. Dzięki temu instalacja grzewcza działa sprawniej, a my oszczędzamy na kosztach ogrzewania.

Rolety często stanowią także element rozbudowanego systemu antywłamaniowego, który bywa nawet włączony w rozwiązania typu Smart House.

W przypadku nowoczesnych rozwiązań możemy zatem mówić o wprowadzaniu olbrzymiej wygody oraz komfortu w wielu aspektach codziennego użytkowania domowych przestrzeni.

Roletami można zarządzać manualnie. Niemal wszystkie modele są wyposażone w wygodne włączniki o dwóch przyciskach, które oferuje choćby internetowy sklep elektroniczny Gajwer.pl, pełen sprawdzonych sprzętów wysokiej jakości.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także kontrolowanie rolet zdalne – za pomocą dedykowanego pilota lub aplikacji, w której możemy regulować pracę wszystkich domowych urządzeń elektrycznych, nawet jeśli nie ma nas fizycznie w domu.

rolety zewnętrzne brązowe

Nowoczesne i wygodne rolety do każdego domu

Rolety pozwalają utrzymać odpowiednią temperaturę we wnętrzu domu, chronią przed nieproszonymi gośćmi, a także stają się elementem estetycznym elewacji każdego budynku.

Warto pamiętać, że bez trudu można je pomalować na niemal dowolny kolor, dzięki czemu idealnie wpisują się w stylistykę każdego domu, łącząc aspekt ozdobny z maksymalną funkcjonalnością.

Wybór odpowiednich rolet to decyzja, która zapewni nam wygodę, komfort i bezpieczeństwo w domowych wnętrzach na naprawdę długie lata.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.