Strona głowna najnowsze Rolety zamiast żaluzji: dlaczego warto

Rolety zamiast żaluzji: dlaczego warto

przez pytanieomieszkanie

[paragraph]Wybór rolet zamiast żaluzji nie jest podyktowany jedynie modą. Istnieje kilka dobrych powodów przemawiających za tym, żeby warto zdecydować się na rolety.[/paragraph]

Przy wyborze osłon okiennych we wszystkich pokojach w mieszkaniu to spory koszt, więc ceny są naprawdę ważne. Rolety mogą mieć różną konstrukcję, różną funkcjonalność. Tańsze są rolety mini z prowadzeniem żyłkowym oraz rolety wolno wiszące. Nie jest to najbardziej dopracowane technicznie, ani najlepsze rozwiązanie, ale ma dobry stosunek jakości i estetyki do ceny.

Rolety do duże możliwości dekoracyjne

Roleta z efektem 3D

Wystarczy rzut oka na przykład na ofertę sklepu rolety.eu, żeby zrozumieć, że rolety dają zdecydowanie więcej możliwości w zakresie dekoracji okiennych. Można zmieniać nie tylko kolory tkanin, ale również ich fakturę, grubość, wykończenie, a decydując się na bardziej fantazyjne rozwiązania, na przykład rolety rzymskie albo te z efektem 3D, można ciekawie udekorować i osłonic okna. Umiejętnie dobierając materiały, można też lepiej kontrolować ilość światła wpadającego do pokoju. Żaluzje nie dają tak dużych możliwości.

Roleta sprawdzają się wszędzie

Problem z żaluzjami polega na tym, że są one mało uniwersalne. Montuje się je prawie zawsze tak samo i dlatego w niektórych nietypowych aranżacjach się nie sprawdzą. Rolet jest natomiast wiele typów i można dobrać więc taką, który będzie funkcjonalna na oknie i będzie pasowała do wnętrza.

Montaż:

  • Zwykle wykorzystuje się prosty montaż na wkręty do ramy okiennej
  • Można też założyć rolety bez uszkadzania okna, wykorzystując haki lub taśmę montażową.
  • Jeżeli w danym miejscu w ogóle nie ma możliwości założenia rolety na okno, to można ją zamontować na ścianie lub suficie

Więcej na www.rolety.eu

  Rolety dobre na lato

Może Cię zainteresować: