Strona główna » Rolety zamiast żaluzji: dlaczego warto

Rolety zamiast żaluzji: dlaczego warto

przez pytanieomieszkanie

Wybór rolet zamiast żaluzji nie jest podyktowany jedynie modą. Istnieje kilka dobrych powodów przemawiających za tym, żeby warto zdecydować się na rolety.

Przy wyborze osłon okiennych we wszystkich pokojach w mieszkaniu to spory koszt, więc ceny są naprawdę ważne. Rolety mogą mieć różną konstrukcję, różną funkcjonalność. Tańsze są rolety mini z prowadzeniem żyłkowym oraz rolety wolno wiszące. Nie jest to najbardziej dopracowane technicznie, ani najlepsze rozwiązanie, ale ma dobry stosunek jakości i estetyki do ceny.

Rolety do duże możliwości dekoracyjne

Roleta z efektem 3D

Wystarczy rzut oka na przykład na ofertę sklepu rolety.eu, żeby zrozumieć, że rolety dają zdecydowanie więcej możliwości w zakresie dekoracji okiennych. Można zmieniać nie tylko kolory tkanin, ale również ich fakturę, grubość, wykończenie, a decydując się na bardziej fantazyjne rozwiązania, na przykład rolety rzymskie albo te z efektem 3D, można ciekawie udekorować i osłonic okna. Umiejętnie dobierając materiały, można też lepiej kontrolować ilość światła wpadającego do pokoju. Żaluzje nie dają tak dużych możliwości.

Roleta sprawdzają się wszędzie

Problem z żaluzjami polega na tym, że są one mało uniwersalne. Montuje się je prawie zawsze tak samo i dlatego w niektórych nietypowych aranżacjach się nie sprawdzą. Rolet jest natomiast wiele typów i można dobrać więc taką, który będzie funkcjonalna na oknie i będzie pasowała do wnętrza.

Montaż:

  • Zwykle wykorzystuje się prosty montaż na wkręty do ramy okiennej
  • Można też założyć rolety bez uszkadzania okna, wykorzystując haki lub taśmę montażową.
  • Jeżeli w danym miejscu w ogóle nie ma możliwości założenia rolety na okno, to można ją zamontować na ścianie lub suficie

Więcej na www.rolety.eu

  Rolety w kasecie na okna i balkony

Może Cię zainteresować: