Strona główna » Rolety w kasecie – zamontuj je sam!

Rolety w kasecie – zamontuj je sam!

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Rolety od lat cieszą się popularnością. Dzięki zastosowaniu funkcjonalnych rozwiązań ich montaż nie wymaga pomocy specjalistów, a wszelkie dodatkowe czynności związane z pomiarem można wykonać samodzielnie. Rolety zamontuj sam!

Rolety sprawdzą się jako ochrona przed słońcem, a nocą zastąpią tradycyjne zasłony. Wykonane z impregnowanego poliestru dostępne są w setkach kolorów, o różnym stopniu przepuszczalności światła. Dodatkowo, oprócz klasycznej obudowy PCV w kolorze białym lub brązowym, oferowane są również rolety z profilem aluminiowym w pełnej kolorystyce. W ten sposób można je dopasować kolorystycznie do całości aranżacji.
Spośród wielu obecnych na rynku modeli warto wybrać rolety w kasecie. W porównaniu do rolet bezkasetowych są one łatwe w utrzymaniu czystości. Kaseta, skutecznie zapobiega osadzaniu się kurzu na tkaninie, dzięki czemu są nie tylko estetyczne, ale również bezpieczne dla alergików i dzieci. Co więcej, możemy je zamontować samodzielnie.

Pomiar rolet przed zakupem

Aby odpowiednio dobrać rozmiar rolet, niezbędny jest dokładny pomiar:
– W większości modeli w obudowie z prowadnicami należy precyzyjnie określić wysokość i szerokość zamawianej rolety. Robimy to zgodnie z instrukcją podaną

Montaż rolety na oknie

Montaż rolety na oknie

przez producenta www.kuprolety.pl

Montaż łatwy dla każdego

Zamontowanie rolet w kasecie jest proste. Montaż jest nie tylko szybki, ale również bezinwazyjny. Do instalacji rolety w kasecie nie potrzebujemy pomocy specjalistów, ani skomplikowanych narzędzi. Wystarczy kilka minut i gotowe! Przed przystąpieniem do montażu należy odtłuścić ramy okna.

Czym można odtłuścić ramy okien PVC lub drewnianych?
Najprostszym sposobem jest wykorzystanie benzyny ekstrakcyjnej lub denaturatu. Można wykorzystać również ocet kuchenny.

– Aby zamontować roletę z kasetą należy przyłożyć ją do górnej ramy okna, wysunąć zaślepki i przykręcić do listwy przyszybowej, dzięki temu nie naruszymy struktury witryny okna. Długość prowadnicy musimy dopasować do wysokości szyby wraz z listwami przyszybowym, a następnie odciąć niepotrzebną część. Warto pamiętać, aby precyzyjnie przykleić prowadnicę do listwy przyszybowej. Ostatnią czynnością jest założenie obciążnika łańcuszka dla zachowania estetyki i wygody przy zwijaniu rolety.

  Styl skandynawski - jakie kolory?

– W przypadku rolet w kasecie z żyłką, wystarczy zawiesić kasetę na skrzydle okna za pomocą haczyków zabezpieczonych przylepcami, które nie pozwalają na przesuwanie się rolety w czasie użytkowania i przeciągnąć żyłkę do haczyka dolnego. Zakładamy ograniczniki nie pozwalające rolecie rozwijać się i zwijać ponad wyznaczone granice oraz obciążnik na łańcuszek podnoszący estetykę rolety.

Spośród wielu dostępnych na rynku modeli są również takie, które wystarczy jedynie przykleić do skrzydła okna. Do nich należy m.in. roleta Solaris dostępna na www.kuprolety.pl.

Zdjęcia i konsultacja www.kuprolety.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.