Strona główna » Pufy w sypialni – przeżytek czy nowa moda?

Pufy w sypialni – przeżytek czy nowa moda?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
pufy w sypialni

fot. materiały prasowe

Pufy to charakterystyczny rodzaj siedziska, który często wykorzystywany był w naszych domach przed kilkunastoma laty. Jeśli zastanawiasz się, czy obecnie również są modne i czy warto sięgnąć po nie do sypialni, pomożemy ci szybko rozwiązać ten dylemat.

Nowoczesny design do nowoczesnej sypialni

Pufy były w modzie już wiele lat temu i można je było spotkać w wielu różnych pomieszczeniach, między innymi w salonach i sypialniach. Ich charakterystyczny wygląd przestał jednak pasować do współczesnych mieszkań, dlatego wiele osób zastanawia się, czy wciąż warto po nie sięgać. Udowadniamy, że tak.

Nowoczesne pufy są doskonałym dodatkiem do każdej sypialni. Przyjmują obecnie zupełnie nowe formy: możemy znaleźć pufy okrągłe, kwadratowe jak i całkiem fantazyjne, przypominające bardzo miękką kulę, w którą zapadamy się z lubością. Ich zaletą są nowoczesne materiały, które je pokrywają i zróżnicowane kolory, dzięki którym świetnie wpasowują się w każdy wystrój. Możemy je zgrać z innymi meblami, albo też postawić na jeden, unikatowy akcent w postaci pufy, której kolor będzie odbiegał od pozostałych elementów wyposażenia.

Wśród nowoczesnych puf znajdziemy między innymi takie, które swoim wyglądem przypominają pień drzewa. Idealnie sprawdzi się on w domach, mających wiele nawiązań do natury.

Wygodne siedzisko dla każdego

Nowoczesne pufy do sypialni odznaczają się bardzo dużą wygodą. Pozwalają zarówno siedzieć na twardszym siedzisku, jak i przyjemnie zapaść się w miękką poduszkę – wszystko zależy od tego, jaki model bardziej będzie ci odpowiadał. Niezależnie jednak od tego, na który się zdecydujesz, będziesz mógł znaleźć dla siebie idealne miejsce, które pozwoli ci dobrze odpocząć. Miękki materiał pufy wpisze się także dobrze w charakter sypialni, podkreślając, że zawsze musi to być pomieszczenie ciepłe i komfortowe.

Warto przy tym zauważyć, że pufa świetnie sprawdzi się w małych sypialniach, w których nie ma miejsca na zbyt duże fotele. Posłużyć może przy tym nie tylko do siedzenia, ale również odłożenia podręcznych przedmiotów.

A może nowy rodzaj zabawki w sypialni dziecka?

Kolejnym przykładem zastosowania pufy będzie dziecięca lub młodzieżowa sypialnia. Dzieci z pewnością zachwycą się kolorowymi, miękkimi pufami, na których będą mogły nie tylko siadać, ale również kłaść się czy bawić nimi. Intrygujące wzory, takie jak kostka pełna kolorowych liter i cyfr, z całą pewnością zachęcą je do kreatywnych zabaw i gier.

Z kolei młodzież może docenić pufy w ulubionych kolorach jak zapasowe miejsca do siedzenia, które przydają się zwłaszcza podczas większego spotkania w gronie znajomych. Niewielka nastoletnia impreza w pokoju z pewnością będzie wygodniejsza, jeśli każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie i niekoniecznie będzie to miejsce na łóżku. Młodzi ludzie na pewno docenią też możliwość schowania pufy na co dzień w kącik pokoju czy nawet pod inne meble, co dam im więcej miejsca na codzienne aktywności.

  Białe meble w sypialni i kolor ścian

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.