Strona główna » Prześcieradło z gumką czy bez – jakie wybrać?
prześcieradło

Odpowiednio posłane łóżko wpływa na komfort snu i nie bez powodu wybór bielizny pościelowej jest tak istotny. Dzisiaj dokładniej przyjrzymy się prześcieradłom, głównie pod względem komfortu ich użytkowania. Ze względu na rodzaj zakładania postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie prześcieradło wybrać – z gumką czy bez?

Na rynku można znaleźć przede wszystkim dwa rodzaje prześcieradeł – z gumką oraz bez. Nadal wiele osób zastanawia się nad tym, które jest lepszym wyborem. Odpowiedź nie jest taka prosta, ponieważ zależy to od różnych czynników.

Prześcieradło bez gumki

Prześcieradło bez gumki można nazwać produktem standardowym, ponieważ to one są nadal najbardziej popularne. Są bardzo proste w swojej istocie i w wielu przypadkach jest to zaleta. Ich użyteczność jest doceniana przede wszystkim w sytuacjach, w których nie byłoby możliwości zaczepienia o materac – na przykład podczas spania na narożniku, rozkładanej sofie. Sprawdzają się na tradycyjnych łóżkach, jednak z drugiej strony prześcieradła bez gumki mogą irytować osoby, które wiercą się podczas snu – tkanina może się przesuwać i podwijać.

Prześcieradło z gumką

Prześcieradło z gumką jest kawałkiem materiału, którego rogi zostały wyposażone w elastyczną tasiemkę. To bardzo proste i jednocześnie skuteczne rozwiązanie, sprawia, że produkt idealnie przylega do materaca i na całej powierzchni ma takie samo napięcie. Dzięki temu dobrze się prezentuje na łóżku, a przy tym nie podwija się, nie fałduje. Dzięki swojej gumce prześcieradło zakłada się w prosty sposób. Niestety nie jest możliwe założenie go na narożnik lub inne, niestandardowe (pod względem kształtu) posłanie.

Bardzo istotnym aspektem podczas wyboru prześcieradła z gumką jest sprawdzenie, czy będzie ono dobrze dopasowane do wysokości materaca. Można znaleźć produkty dopasowane do maksymalnej wysokości wynoszącej np. 10 cm, 20 cm czy nawet 30 cm. Kupując za mały model, można mieć problem z założeniem.

  Jak pomalować i urządzić pokój dla chłopca?

Prześcieradło – jakie wybrać?

Przede wszystkim zastanów się, co będzie bardziej wskazane dla Twojego łóżka. Jeżeli posiadasz standardowy materac, to prawdopodobnie lepiej sprawdzi się prześcieradło z gumką. Jeśli często sypiasz na narożniku czy kanapie albo po prostu chcesz się przygotować na ugoszczenie znajomych lub rodziny, to lepszym wyborem będzie prześcieradło bez gumki. Przypominamy jednak, że nie powinny być to jedyne czynniki wpływające na Twój ostateczny wybór.

Bardzo istotnym aspektem tych produktów jest także materiał wykonania. Jakie prześcieradło zatem wybrać? Najbezpieczniej jest postawić na produkty bawełniane – są odpowiednio przewiewne i miłe w dotyku. Jeśli chcesz kupić model z gumką, to zwróć uwagę na to, czy nie posiada on czasem powierzchni frotte. Jest to powłoka wyposażona w niewielkie – można powiedzieć – włoski, dzięki czemu wyróżnia się przyjemną fakturą. Może się jednak okazać zbyt ciepła na letnie noce, jednak w zimie doskonale spełni swoje zadanie.

Warto mieć świadomość, że jakość prześcieradła nie powinna być bagatelizowana. Wątpliwej jakości produkty nie przepuszczają dobrze powietrza, dlatego mogą wpływać na nadmierne pocenie podczas snu, co z kolei może prowadzić do różnych problemów dermatologicznych. Co więcej, każdy z nas spędza w łóżku lwią część swojego życia, dlatego tym bardziej warto korzystać z prześcieradeł dobrej jakości, zwłaszcza że są one inwestycją na lata, dlatego nawet wyższa cena będzie opłacalna.

Jakie prześcieradło kupić – wybieraj produkty wysokiej jakości!

Niezależnie od tego, czy wolisz zaopatrzyć się w prześcieradło bez gumki, czy może z gumką, w każdym przypadku wybieraj sprawdzone produkty. W sklepie posciel.biz znajdziesz wiele modeli, które różnią się materiałami, kolorystyką, rozmiarami, są przystosowane do materacy o różnych wysokościach, jednak wszystkie łączy jedno – wysoka jakość, która zapewni Ci jeszcze większy komfort podczas snu.

  Czy farba lateksowa zawiera lateks?

Może Cię zainteresować:

2 komentarze

Ania

prześcieradłą z gumką są praktyczniejsze

odpowiedz
Cezar

Wiadomo, że z gumką

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.