Strona główna » Projekt kuchni

Chcemy dobrze urządzić kuchnię. Potrzebujemy dużo blatów do pracy i szafek kuchennych. Preferujemy styl klasyczny.

Kuchnia jest wystarczająco duża, żeby ustawić ciag kuchenny w kształcie litery U, jeśli zależy Państwu na wygospodarowaniu jak największej ilości szafek oraz blatu roboczego. Proponuję wysoką zabudowę lodówki schować za występem ściany kominowej, zeby nie przytłaczała swym gabarytem i na tej ścianie również zaplanować zmywarkę oraz zlewozmywak, natomiast strefę gotowania – płyta, piekarnik i okap rozplanować na przeciwległej ścianie. Projekt powyżej Zachowana kolejność ergonomicznej pracy w kuchni daje na w tym układzie również komfort wygodnego korzystania z dwóch głównych blatów roboczych na przeciw siebie. Pod oknem wystarczy blat na mniejszej głębokości, co da nam poczucie przestronności w pomieszczeniu, a ponadto łatwiej będzie dojść do okna.
Natomiast szafki wiszące sugerowałabym rozplanować tylko na ścianie z okapem, bo przy lodówce wejdą one w światlo okna, co będzie niekorzystnie wyglądało w perspektywie.


W drugiej propozycji – przeniesienie piekarnika do zabudowy gospodarczej wysokiej szafy usytuowanej po sąsiedzku z lodówką, zmienia organizację ciągu roboczego, ktorego główny ciężar mieści się tym razem pod oknem i na ścianie z okapem ( ktora zostaje bez zmian). W tym rozwiązaniu należy się jednak liczyć z tym, że zabudowa całości będzie bardziej masywna i cięższa optycznie.
Proponuję zrezygnować z grzejnika, bo w większości kuchni, szczególnie jeśli są osobnymi pomieszczeniami – są one i tak zakręcone, bo w kuchni zawsze jest ciepło.
Jesli zakladają Państwo styl klasyczny, to podstawą są fronty drewniane (lub tańsze odpowiedniki w laminacie, które imitują drewno), a żeby nie było zbyt ciężko można pomyśleć o wprowadzeniu na frontach drugiego koloru (np. biel, krem czy beż). Na pewno proponuję jasny blat oraz podłogę, bo te dwa ostatnie elementy powinny ze sobą korespondować kolorystycznie.

  Szafa na wymiar czy tradycyjna?

Projekty i konsultacja www.qubatura.com.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.