Projekt kuchni

Chcemy dobrze urządzić kuchnię. Potrzebujemy dużo blatów do pracy i szafek kuchennych. Preferujemy styl klasyczny.

Kuchnia jest wystarczająco duża, żeby ustawić ciag kuchenny w kształcie litery U, jeśli zależy Państwu na wygospodarowaniu jak największej ilości szafek oraz blatu roboczego. Proponuję wysoką zabudowę lodówki schować za występem ściany kominowej, zeby nie przytłaczała swym gabarytem i na tej ścianie również zaplanować zmywarkę oraz zlewozmywak, natomiast strefę gotowania – płyta, piekarnik i okap rozplanować na przeciwległej ścianie. Projekt powyżej Zachowana kolejność ergonomicznej pracy w kuchni daje na w tym układzie również komfort wygodnego korzystania z dwóch głównych blatów roboczych na przeciw siebie. Pod oknem wystarczy blat na mniejszej głębokości, co da nam poczucie przestronności w pomieszczeniu, a ponadto łatwiej będzie dojść do okna.
Natomiast szafki wiszące sugerowałabym rozplanować tylko na ścianie z okapem, bo przy lodówce wejdą one w światlo okna, co będzie niekorzystnie wyglądało w perspektywie.


W drugiej propozycji – przeniesienie piekarnika do zabudowy gospodarczej wysokiej szafy usytuowanej po sąsiedzku z lodówką, zmienia organizację ciągu roboczego, ktorego główny ciężar mieści się tym razem pod oknem  i na ścianie z okapem ( ktora zostaje bez zmian). W tym rozwiązaniu należy się jednak liczyć z tym, że zabudowa całości będzie bardziej masywna i cięższa optycznie.
Proponuję zrezygnować z grzejnika, bo w większości kuchni, szczególnie jeśli są osobnymi pomieszczeniami – są one i tak zakręcone, bo w kuchni zawsze jest ciepło.
Jesli zakladają Państwo styl klasyczny, to podstawą są fronty drewniane (lub tańsze odpowiedniki w laminacie, które imitują drewno), a żeby nie było zbyt ciężko można pomyśleć o wprowadzeniu na frontach drugiego koloru (np. biel, krem czy beż). Na pewno proponuję jasny blat oraz podłogę, bo te dwa ostatnie elementy powinny ze sobą korespondować kolorystycznie.

Projekty i konsultacja www.qubatura.com.pl

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

Pozostaw odpowiedź

Only registered users can comment.