Strona główna » Powrót świetlówek – dają ciepłe światło i są oszczędne

Powrót świetlówek – dają ciepłe światło i są oszczędne

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Świetlówka 18 W daje takie światło jak 100 W tradycyjna żarówka. Świeci 8-krotnie dłużej. Może być w ładnych szklanych , wzorzystych oprawach…

Świetlówki są znane od lat 30. XX wieku. Dawniej stosowane były wyłącznie w fabrykach, biurach i miejscach użyteczności publicznej, ze względu na duże możliwości doświetlenia tych pomieszczeń oraz walory energooszczędne. Dziś zagościły też w mieszkaniach. Oprawy proponuje między innymi Technolux. W najnowszej kolekcji jest 14 różnych propozycji szklanych opraw.

Świetlówki T8 18 W wykorzystywane w lampach TECHNOLUX są pięciokrotnie wydajniejsze (świetlówkao mocy 18 wat odpowiada zwykłej żarówce o mocy ok. 100 wat) niż zwykłe żarówki i mają od nich ośmiokrotnie dłuższy czas życia. Wykazują również mniejszą zależność strumienia świetlnego od napięcia zasilającego.
Do wyboru są świetlówki o różnym kolorze światła, tzw. temperaturze barwowej, opisaną w stopniach Kelwina, od 2700 K (barwa światła ciepło biała) aż do 6400 K (tzw. day light) . Ilość możliwych kolorów światła zależy od producenta świetlówek, jednak do zastosowań dekoracyjnych – domowych producent opraw zaleca stosowanie barw ciepłych tj. 2700K lub 4200K. Świetlówki T8 18W są dostępne praktycznie we wszystkich sklepach z art. elektrycznymi/oświetleniowymi oraz w supermarketach dom i ogród, a ich ceny kształtują się na poziomie poniżej 5 zł /szt.

Lampy świetlówkowe firmy TECHNOLUX mają wymiary 64 cm x 24cm, kosztują od 115 zł do 180 zł (ceny opraw nie zawierają źródeł światła)
www.technolux.pl

zdjęciaTechnolux

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.