Strona główna » Klasyka z przymrużeniem oka

Klasyka z przymrużeniem oka

przez pytanieomieszkanie

Styl klasyczny jest ponadczasowy. Najlepszym tego dowodem jest niezwykła zdolność tego stylu do współistnienia z nowoczesnością. Jak odświeżyć klasykę, by nie tworzyła skansenu przeszłości, nie była mieszczańska i nudna?

Trzeba dostrzec piękno przedmiotów z historią i trzymając się kilku zasad, znaleźć dla nich miejsce w swoim świecie.Klasyka to styl, który możemy twórczo przetwarzać przez ciekawe zestawienia. Można tu wprowadzić elementy nadające jakiś charakterystyczny rys, np. kolonialny, eko czy orientalny. Pomogą w tym stylizowane odpowiednio detale – lampy, naczynia, obrazy, ramy oraz kolor. Styl kolonialny podkreśli zestawienie typu „kawa ze śmietanką” czyli brązów w połączeniu ze złamaną bielą, styl eko to kolory ziemi, beże, popiele, oliwka, natomiast „orient” zawiera w sobie nasycone czerwienie, pomarańcze i fiolety.
 
Wielki, współcześnie stylizowany żyrandol, przesadnie duży wzór na ścianie, legendarny już fotel typu Ludwik wykonany z pleksi projektu Starcka, błyszczące perłowe lub złote faktury – to elementy, które sprawiają, że wnętrze jest bardziej wariacją na temat niż dosłowną historyzującą stylizacją.
To mniej ponadczasowe niż ta bardziej klasyczna klasyka, ale jak się znudzi, może po prostu wystarczy trochę przywołać ją do porządku?

Ściany w pokojach pomalowano farbami Tikkurila Optiva www.tukkurila.pl

zdjęcia Tikkurila

  Ozdoby edukacyjne na ścianę do pokoju małego dziecka

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.