Strona główna » Polskie fabryki meble prezentują, jak urządzić salon w modnym stylu

Polskie fabryki meble prezentują, jak urządzić salon w modnym stylu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Meble do salonu

Wiosna za pasem. To świetna okazja, aby rozpocząć oglądanie się za nowymi meblami i dodatkami do salonu. Remont w końcu dłużej nie może czekać! Sprawdź, o czym powinnaś pamiętać, zanim przystąpisz do jakichkolwiek prac.

Po pierwsze: podążaj za trendami

Polskie fabryki mebli, w tym https://www.meblewojcik.com.pl/, podążając za trendami, proponują swoim odbiorcom kolekcje dopasowane do ich potrzeb, utrzymane w nowoczesnym wzornictwie, a przy okazji na każdą kieszeń. Najwięksi producenci mebli w Polsce biorą udział w międzynarodowych targach i wystawach, trzymają rękę na pulsie, a także współpracują z najlepszymi projektantami, aby stworzyć zestawy spełniające oczekiwania odbiorców.

Białe meble Toledo na wysoki połysk, ekskluzywne, czarne i niebanalne meble Havana, a może subtelne meble z kolekcji Angel? Które z nich sprawdzą się najlepiej w Twoim salonie? W najnowszych trendach czerń staje się nową szarością, wybijając się na pierwszy plan domowych aranżacji. Po latach królowania szarości i bieli przyszedł czas na ciemniejszy akcent, który kojarzy się z ekskluzywnością. W salonie możesz wprowadzić go albo za pośrednictwem mebli, albo dodatków (takich jak tapety, antyramy, obrazy czy tekstylia). Wybór, jak zwykle, należy do Ciebie.

Po drugie: uwzględnij dostępną przestrzeń

Niezależnie od tego, jak dużą przestrzenią dysponujesz, możesz urządzić ją estetycznie i funkcjonalnie. Pamiętaj, że wszystko zależy od tego, w jaki sposób rozmieścisz poszczególne elementy i w jaki sposób zaplanujesz całość. Możesz posłużyć się darmowymi programami graficznymi, które ułatwią Ci stworzenie pożądanego układu. Każda wnęka, każdy skos mogą – wbrew pozorom – uatrakcyjnić wnętrze i uczynić je mniej banalnym. Zamiast trudności, staraj się dostrzegać pozytywy. Nieco prościej mają właściciele dużych przestronnych salonów, którzy jednak muszą więcej się napracować, aby stworzyć domową oazę o przytulnym i kameralnym charakterze.

  Sposób na kolonialny salon

Po trzecie: zdefiniuj swoje potrzeby

Jeden woli wygodną i dużą kanapę, inny obszerny stół, przy którym zmieszczą się wszyscy domownicy, jeszcze inny – wytrzymały sekretarzyk i półki na książkę. Zdefiniuj swoje potrzeby, aby mieć mniejszy problem z doborem poszczególnych modułów. Zmierz ściany na długość, sprawdź przestrzeń we wnękach, a w przypadku poddaszy użytkowych – także wysokość ścian.

Po czwarte: dobierz odpowiednie dodatki

Pamiętaj, że meble to nie wszystko. Aby stworzyć udaną aranżację salonu, weź pod uwagę dobór tekstyliów na okna i kanapę, zdecyduj się na świeże kwiaty w wazonie, a także estetyczne obrazy i odpowiednie oświetlenie. Najlepiej, aby w pomieszczeniu znajdowała się lampka, przy której możesz poczytać ulubioną lekturą, leżąc wygodnie pod kocem i grzejąc się przy kominku. Ważne jest również oświetlenie górne – zwłaszcza gdy odwiedzą Cię goście. Tekstylia, obrazy i ramki dodadzą pomieszczeniu przytulności i stylu sprawiając, że salon stanie się ulubioną przestrzenią dla wszystkich domowników.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.