Strona główna » Planujemy zakup mieszkania – Wilanów doskonałą inwestycją

Planujemy zakup mieszkania – Wilanów doskonałą inwestycją

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
inwestycja w mieszkanie

Odkąd powstało Miasteczko Wilanów w Warszawie, mimo dużej podaży nowych mieszkań i ciągłej budowy nowych osiedli przez wielu deweloperów, nie maleje popyt na mieszkania w tej lokalizacji. Ceny lokali systematycznie rosną gdyż mieszkanie w Wilanowie oznacza prestiż, nowoczesną architekturę, dużo zieleni oraz bogatą infrastrukturę dzielnicy.

Dlaczego Wilanów?

Wilanów to południowa dzielnica Warszawy, położona w odległości ok. 9km od centrum. Jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi dzielnicami i z centrum miasta poprzez nowoczesne wielopasmowe drogi oraz sprawną komunikację autobusową. Planowana jest też szybka linia tramwajowa, łącząca Wilanów ze Śródmieściem. Wielkim udogodnieniem dla mieszkańców jest nowy Most Południowy, będący częścią trasy S2 łączący Wilanów z Wawrem. Dużym atutem są liczne tereny zielone, pałac i Park Jana III Sobieskiego, sąsiedztwo Wisły i jej nabrzeża, Park Rozrywki i Ogród Botaniczny w pobliskim Powsinie oraz Las Kabacki. Do Powsina prowadzi malownicza kilkukilometrowa trasa rowerowa. W niewielkiej odległości od Wilanowa znajduje się słynne uzdrowisko Konstancin, będące celem licznych weekendowych wypadów za miasto. W Wilanowie jest bogata oferta edukacyjna dla dzieci. Ze względu na dużą ilość mieszkających tu obcokrajowców działają szkoły z wykładowym językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Jeśli chodzi o nowe mieszkania Wilanów oferuje w tej chwili podaż praktycznie każdego typu lokalu: klienci mogą wybierać aktualnie między wieloma osiedlami, typami budynku oraz lokalizacjami. Nabywcy bardzo często kupują mieszkanie jako inwestycję pod wynajem gdyż wielu najemców wybiera tę lokalizację. Mieszkania w tym rejonie są łatwe do sprzedania gdy zajdzie taka konieczność. Miasteczko Wilanów składa się wyłącznie z budynków powstałych w XXI w. Jest to zabudowa dość niska, kameralna, wkomponowana w otoczenie. Budynki posiadają swoje garaże, wszystkie mieszkanie mają duże łazienki, przestronne tarasy lub własne ogródki. Mieszka się tu wygodnie, dostępne są liczne małe sklepy, restauracje, przedszkola. W odległości 3 km znajduje się centrum Handlowe Sadyba Best Mall z kinem.

  Zakup mieszkania przed ślubem

 

Jakie inwestycje powstają obecnie na Wilanowie?

Inwestycja Wioletta, Wiktoria i Wilania, prowadzona przez Polnord S.A

Najnowsza część Wioletta obejmuje są trzy czeropiętrowe budynki, każdy po 30 mieszkań. Inwestycja zakończy się w II kwartale b.r. Mieszkania na parterze mają własne ogródki. Przewidziano własny park o pow.1,5 ha. Ceny mieszkań są w przedziale od 9050 zł/m2 do 1025 zł/m2. Dostępnych jest 57 lokali 2-3-4 pokojowych o pow. 48-89m2. Budynki położone są na Błoniach Wilanowskich przy ul Herbu Janina. Atutami inwestycji są: planowane strefy wyciszające od ulicy, monitoring 24h, boksy rowerowe, wózkownie.

Inwestycja Infinity Wilanów, prowadzona przez Dor Group
Planowane oddanie do użytkowania w IV kw. 2022 roku. Jest to jeden budynek 4-kondygnacyjny, plus 2 kondygnacje podziemne. Składa się z 86 mieszkań 1-, 2-, 3-, 4- i 5-pokojowych o pow. Od 30 do 130 m2. Budynek umiejscowiony jest przy ul. Herbu Janina na Błoniach Wilanowskich. Infinity Wilanów jest budowane przez developera Dor, który budował już na Wilanowie, a w ostatnich latach na Bemowie.

Inwestycja Wilanów Zawady ul. Jara 7, prowadzona przez Firmę Livi

Realizowany jest jeden budynek z 22 mieszkaniami. Mieszkania od 57 do 120m2. Oddanie do użytku planowane jest na koniec br.

Hampton Residence Wilanów, II Etap

To zamknięte i luksusowe osiedle. Położone jest przy ul. Hlonda, obok Świątyni Opatrzności Bożej. Oferta sprzedaży rezydencji obejmuje duże, nowoczesne projekty, wielkości od 190 do 280 m2, położone na działkach od 550 do 1200 m2.

Przykładowe ceny nieruchomości z rynku wtórnego na Wilanowie:

  • dom 5 pokoi, 300 m2, cena 5 300 000 zł (17 666 zł/m2), ul Sarmacka,
  • lokal mieszkalny 3 pok. 68 m2 cena 880 000 zł (12 900 zł/m2), ul. Hlonda,
  • lokal mieszkalny 2 pok. 55 m2, cena 799 000 zł, Al. Rzeczypospolitej.
  Kolorowa kuchnia, czyli jak łączyć kolory

Ceny nieruchomości są trochę wyższe niż w innych dzielnicach Warszawy, z wyłączeniem miejsc tradycyjnie drogich, jak np. Stare Miasto, Trakt Królewski, nowe mieszkania w ścisłym centrum. Jednocześnie należy zauważyć, że mieszkania na Wilanowie w porównaniu z innymi dzielnicami z obrzeży stolicy, oferują dużo lepszą infrastrukturę oraz lepszy dostęp do terenów rekreacyjnych.

apartament Wilanów

Przykładowe ceny wynajmu mieszkań w Wilanowie:

  • 2 pokoje, 37 m2 – 2200 zł, Al. Rzeczypospolitej,
  • 1 pokoje, 39 m2 – 2450 zł, ul Sarmacka,
  • 3 pokoje, 84 m2 – 3700 zł, Al. Rzeczypospolitej.

Obecna sytuacja pandemiczna spowodowała, że jest dużo mniejsze zainteresowanie mieszkaniami na wynajem – choć należy pamiętać, że jest to sytuacja krótkookresowa, zwłaszcza w odniesieniu do typowego horyzontu inwestycji w nieruchomości. Wiele osób pracuje zdalnie w swoim miejscu zamieszkania. Niskie oprocentowanie lokat bankowych i gorsze możliwości inwestycyjne w innych branżach nakręcają koniunkturę w nieruchomościach jako inwestycji bardziej pewnej, mogącej dać dochód pasywny. Zwrot inwestycji w taką nieruchomość następuje po kilkunastu latach.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.