Strona główna » Plamy na ścianie. Co z nimi zrobić?

Plamy na ścianie. Co z nimi zrobić?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Jeśli ściany pomalowaliśmy nowoczesną emulsją lateksowa, zazwyczaj wystarczy zmyć je, aby rozwiązać problem. Gorzej, gdy mamy do czynienia z trudnymi zabrudzeniami np. po oleju, nikotynie czy grzybach (będących konsekwencją wilgoci). W takiej sytuacji samo zmywanie lub nawet zamalowanie plamy nie rozwiąże problemu – będzie ona przebijać przez warstwę nowej emulsji.

Dobrym wyjściem będzie natomiast sięgniecie po farbę izolującą – taką, jak. np. Dekoral Renostyl Plus. Produkty tego rodzaju skutecznie odcinają oraz neutralizują zabrudzenia, dzięki czemu nie przebijają one przez świeżą farbę. Z tego powodu są polecane szczególnie na trudne plamy m.in. po nikotynie, grzybach, zaciekach czy olejach spożywczych. Co więcej, wspomniana farba działa także jako grunt i wzmacnia samo podłoże. W efekcie doskonale zabezpiecza ściany przed działaniem wilgoci – z tego powodu dobrze sprawdzi się w łazience lub kuchni.

Pamiętajmy jednak, że sama aplikacja farby izolującej nie rozwiązuje problemu. Równie ważne jest przygotowanie ścian. Jeśli zauważymy złuszczenia lub pęknięcia, koniecznie usuwamy je papierem ściernym. Podobnie ubytki szpachlujemy i wypełniamy. W przypadku obecności grzybów stosujemy dodatkowo środek grzybobójczy. Na tak przygotowaną ścianę nakładamy warstwę farby – dla pełnego efektu zaleca się aplikację dwóch warstw.
Dekoral Renostyl Plus
Ftalowa farba gruntująca przeznaczona do zamalowywania plam po nikotynie, sadzy, olejach, zaciekach i grzybach. Polecana szczególnie do pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci.
– odcina i izoluje trudne plamy,
– wzmacnia podłoże,
– zalecana liczba warstw: 1-2,
– wydajność: do 12 m2 z jednego litra
– czas schnięcia: około 6 godzin
Cena: 18 zł / 0,5 litra

  Sejf – bezpieczna skrytka na drogocenne przedmioty

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.