Strona główna » Piekarnik z wbudowaną książką kucharską, a może piekarnik z parą?

Piekarnik z wbudowaną książką kucharską, a może piekarnik z parą?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Nowoczesne rozwiązania w piekarnikach sprawiają, że łatwiej jest upiec dania, są smaczniejsze, a dodatkowo piekarnik łatwiej otrzymać w czystości.

Na jakie funkcje piekarnika warto zwrócić uwagę? Co może ułatwić czas spędzony w kuchni? Zobaczcie propozycje trzech piekarników, które mają rozwiązania ułatwiające pieczenie.

Piekarnik z ekranem dotykowym i wbudowaną książką kucharską

Wykorzystane w piekarniku technologie, w tym funkcja Wi-Fi, pozwalają podłączyć je do aplikacji na telefon lub sterować nimi na ekranie dotykowym zintegrowanych z kamerą HD. Takim urządzeniem jest piekarnik Candy Watch & Touch.

Zalety piekarnika z wbudowaną książką kucharską:

  • dzięki wykorzystaniu kamery można zobaczyć pieczoną potrawę bez otwierania drzwiczek
  • wbudowany tryb wideo z przepisami przedstawia, jak krok po kroku przygotować potrawę
  • później wystarczy włożyć danie do piekarnika i włączyć START,
  • piekarnik sam wybierze odpowiedni program i poinformuje, gdy obiad będzie gotowy.

Piekarnik z podwójnym systemem czyszczenia

Czyszczenie piekarnika, szczególnie z trudnych do usunięcia zabrudzeń, może zniechęcać do częstego pieczenia. Wykorzystane w sprzętach AGD funkcje czyszczenia pomagają zachować urządzenie w nieskazitelnej czystości. Pyroliza, czyli czyszczenie za pomocą wysokiej temperatury (500°C), wypala na popiół zaschnięte resztki żywności i tłuszczu – później wnętrze piekarnika wystarczy przetrzeć miękką ściereczką. W modelach Elite FCEK826XL lub Pop Evo FCPK626XL dostępne są dwa programy:

• ECO PYROCLEAN (program do regularnego czyszczenia niewielkich zabrudzeń, trwa 90 minut)Piekarnik elektryczny czy gazowy?
• SUPER PYROCLEAN (program intensywny, trwa 120 minut).

Jest też czyszczenie za pomocą pary wodnej (w piekarnikach Candy funkcja Aqua Activa). Gorąca para skutecznie zmiękcza zanieczyszczenia w piekarniku i ułatwia ich usunięcie. Cały proces trwa jedynie 30 minut. Na zakończenie wystarczy przetrzeć piekarnik delikatną ściereczką.

  Różowy kolor w mieszkaniu - elegancja czy kicz

Piekarnik z funkcją pary

Piekarnik Candy Pop Evo FCPK626XL
Candy piekarnik Watch&Touch

Piekarnik z funkcją pary pozwala zachować więcej wartości odżywczych pieczonych potraw. Jest to połączenie gotowania na parze z tradycyjnym pieczeniem, dzięki czemu można uzyskać potrawy miękkie wewnątrz i chrupiące na zewnątrz. Piekarnik do zabudowy Candy FCPS815XL wyposażono w 4 funkcje pieczenia parowego. Co ciekawe, ten model posiada funkcję „pizza” dedykowaną miłośnikom włoskiej kuchni. Nowoczesne rozwiązania wykorzystywane w technologicznie zaawansowanych sprzętach AGD sprawiają, że gotowanie staje się prostsze i znacznie przyjemniejsze.

Zdjęcia Candy

Może Cię zainteresować: