Strona główna » Panele czy terakota do kuchni

Panele czy terakota do kuchni

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Robię remont kuchni i planuję na podłodze położyć terakotę i panele podłogowe. Czy beżowa terakota będzie pasowała do szarych paneli podłogowych. Może lepiej dać beżową terakotę i panele podłogowe w podobnym odcieniu? Tylko w tej sytuacji nie wiem czy podłoga pasowałaby do ścian w kolorze aluminium.

Wybór podłogi jest bardzo trudną i ważną decyzją. Wpływa ona zarówno na późniejszy wybór kolorów ścian, jak i doboru mebli. Dlatego zawsze podłogę wybiera się jako pierwszą, a później dobiera resztę. Rozumiem, że u pana sytuacja jest odwrotna – mamy kolor na ścianach i meble, natomiast zmieniamy podłogę.
Nie napisała pani jaki kolor mają mebli, które jednak w kuchni grają pierwsze skrzypce, przez to ciężko mi konkretnie doradzić.
Na pewno uważałbym z łączeniem beżu z szarością, żeby nie zrobiło się mdło. Wszystko zależy od odcieni tych kolorów i z czym będą łączone (kolorystyka mebli). Czemu chce pan łączyć na podłodze w kuchni panele z terakotą? Może lepiej by było położyć jednolite płytki w całej kuchni albo całą podłogę pokryć panelami laminowanymi – jak na zdjęciu (więcej o tych panelach)? Jeśli woli pan panele laminowane, to musi byc to mocny, odporny produkt, czyli panele przeznaczone do kuchni. Ja jednak skłaniałbym się do płytek, które mogą naprawdę atrakcyjnie wyglądać. Przykład

Pozdrawiam
Michał Zawadzki

  Czy konglomerat jest dobry do kuchni?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.