Strona główna » Nawilżacz i wentylator – do chłodzenia i nawilżania

Nawilżacz i wentylator – do chłodzenia i nawilżania

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Konieczność używania klimatyzacji lub centralnego ogrzewania zmniejsza wilgotność powietrza i może powodować wysuszanie skóry, a dodatkowo duże różnice temperatury na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, często ten problem pogłębiają. Nawilżacz powietrza może jednocześnie schładzać mieszkanie.

Nowy nawilżacz Dyson używa technologii Air Multiplier oraz technologii Ultraviolet cleansing, aby w cichy sposób pomóc w utrzymaniu właściwego i równomiernego poziomu nawilżenia powietrza w domu. Pomaga w ten sposób utrzymać komfortowe warunki w pomieszczeniach przez cały rok. W upały ta delikatna chłodna mgiełka doskonale ochładza powietrze.

Dzięki Intelligent Climate Control nawilżacz Dyson mierzy zarówno temperaturę, jak i stopień wilgotności powietrza. Jedno naciśnięcie pilota i urządzenie równomiernie, w sposób higieniczny nawilży suche powietrze w pomieszczeniu. Jednokrotne napełnienie pojemnika na wodę wystarczy nawet na 18 godzin działania nawilżacza Dyson.

Jak działa nawilżacz?

Transformator umieszczony w podstawie urządzenia wibruje z częstotliwością do 1,7 miliona razy na sekundę, rozbijając tym samym wodę na mikrocząsteczki. Następnie są one zasysane przez wzmacniającą strumień powietrza obręcz nawilżacza i, dzięki zastosowaniu technologii Air Multiplier™, równomiernie wydmuchiwane do otoczenia. Dzięki wykorzystaniu technologii Ultraviolet light nawilżacz zabija 99,9% bakterii, zanim nawilżająca mgiełka zostanie uwolniona do pomieszczenia.

Nawilżacz ma atest Quiet Mark – to międzynarodowy znak homologacji nadawany przez Noise Abatement Society, stowarzyszenie, które zachęca do projektowania cichszej, wysokowydajnej technologii oraz rozwiązań, które redukują hałas w naszym otoczeniu. Charakterystyczne purpurowe oznakowanie Quiet Mark daje konsumentom pewność, że dany produkt jest jednym z najcichszych w swojej kategorii. Dzięki ulepszonym kanałom przepływu powietrza oraz aerodynamicznemu dyfuzorowi nawilżacz pracuje cicho.

Optymalna wilgotność w pomieszczeniach powinna wynosić pomiędzy 40 % a 60 %. Nawilżacz AM10 „pamięta” za nas o optymalnym utrzymaniu wilgotności w pomieszczeniu. Urządzenie idealnie sprawdzi się podczas upałów, kiedy potrzebujemy schłodzić pomieszczenie ale także odczujemy jego dobre działanie zimą, kiedy potrzebujemy zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza i uniknąć niechcianych infekcji.

  Jak oczyszczać i nawilżać powietrze w mieszkaniu

Nawilżacz Dyson ma 2-letnią gwarancję na części oraz działanie.

Zdalne sterowanie pozwala ustawić różne poziomy nawiewu w skali od 1 do 10.
Wyłącznik czasowy pozwala zdalnie ustawić urządzenie tak, aby przeszło w stan uśpienia po czasie od 15 minut do 9 godzin.
Nawilżacz mieści 3 litry wody, które wykorzystuje do 18 godzin pracy. Kosztuje ok. 2300 zł

Wentylator dla ochłody

Wentylator Dyson AM09 Hot+Cool jest stworzony w technologii bezłopatkowej, wyposażony w technologię Jet Focus pozwalającą na efektywne chłodzenie zarówno całych pomieszczeń, jak i mniejszej przestrzeni jedynie wokół użytkownika. Inspiracją był efekt Coandy, czyli zjawisko polegające na tym, że powietrze przepływające nad jakąś powierzchnią zmienia kierunek.

Technologia Jet Focus sprawia, że w przypadku ustawienia funkcji chłodzenia bezpośrednio na użytkownika, powietrze wydmuchiwane ze szczeliny przyspiesza przy wewnętrznej powierzchni obręczy tworząc wąski strumień. Z kolei w innym ustawieniu, przy chłodzeniu całego pomieszczenia, drugi strumień powietrza łączy się z pierwszym, zwiększając kąt i wytwarzając szeroki nadmuch powietrza o wysokiej prędkości. Dzięki tym rozwiązaniom wentylator AM09 Hot+Cool kieruje strumień powietrza bezpośrednio na użytkownika lub z dużą prędkością wentyluje powietrze w całym pomieszczeniu. Gwarantuje to silny i jednostajny strumień powietrza.

Wentylator AM09 Hot+Cool wyposażony został również w opatentowaną przez firmę Dyson technologię Air Multiplier™, która tworzy jednolity, silny strumień powietrza o bardzo dużej prędkości. W technologii tej powietrze zasysane jest przez energooszczędny silnik bezprzewodowy, a następnie wydmuchiwane przez szczelinę, gdzie przyspiesza przy powierzchni obręczy o przekroju profilu skrzydła lotniczego, która dodatkowo wzmacnia powietrze z otoczenia i nadaje mu kierunek przepływu.
Dodatkową zaletą wentylatora AM09 Hot+Cool jest możliwość szybkiego przełączenia funkcji chłodzenia, na funkcję grzania.

Więcej informacji www.dyson.pl

Może Cię zainteresować: