Strona główna » Najważniejsze zalety gotowego projektu. Wybieramy dom z katalogu.

Najważniejsze zalety gotowego projektu. Wybieramy dom z katalogu.

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Dom przy Alabastrowej 54

Najpopularniejszym obecnie sposobem na szybką i sprawną budowę domu jest wybór gotowego projektu domu. Ponad 90% wszelkich inwestycji jednorodzinnych stanowią budynki realizowane w takim systemie. Dlaczego tak jest i jakie zalety mają projekty domów katalogowych? Przyjrzyjmy się bliżej rynkowi projektów typowych.

Dom przy Słonecznej 11 - www.galeriadomow.plDom przy Słonecznej 11 – www.galeriadomow.pl

Czas

Dom nie może powstać bez projektu, to sprawa oczywista, a żeby mieć projekt należy go, albo zlecić do wykonania, albo kupić. W pierwszym przypadku czas oczekiwania na ukończenie dokumentacji jest zdecydowanie dłuższy, niż gdy zdecydujemy się na wybór gotowego projektu domu. Projekt indywidualny to dziesiątki godzin spotkań i konsultacji. Omawianie poszczególnych rozwiązań, wizyty na działce i wprowadzanie poprawek mogą trwać naprawdę długo. Jeśli zależy nam na czasie zdecydowanie szybszą opcją są gotowe projekty domów. Setki tysięcy gotowych propozycji czeka na nas na stronach autorskich pracowni projektowych. Projekty domów katalogowych (bo tak inaczej są nazywane) są dostępne od ręki, a czas oczekiwania na kompletną dokumentację wynosi średnio 2-3 dni robocze. Jeśli obawiamy się, że wśród licznych propozycji nie znajdziemy interesującego nas domu, to nasze zmartwienia są niepotrzebne. Oferta projektów gotowych obejmuje zarówno projekty domów parterowych, jak i z poddaszem, czy pełnym piętrem. Mamy do wyboru domy z garażami i bez, z podpiwniczeniem i bez piwnicy – wybór jest naprawdę nieograniczony. Każdy projekt domu ma już skończoną, gotową dokumentację, wraz z projektami branżowymi instalacji wewnętrznych. Jedyne na co musimy poczekać to wydruk i wysyłkę czterech egzemplarzy pod wskazany przez nas adres. Jeśli w planowaniu i realizacji inwestycji liczy się dla nas czas, to nie ma szybszej drogi do uzyskania pozwolenia na budowę niż gotowy projekt domu. Pamiętajmy, że czas, to przecież również pieniądz…

  W sypialni ściana z fototapetą. Meble buk

Dom przy Pastelowej 20 - www.galeriadomow.pl Dom przy Pastelowej 20 – www.galeriadomow.pl

Pieniądz

Gotowe projekty domów to oszczędność czasu, który można przełożyć na realne i wymierne sumy. Nie czekamy na projekt, więc szybciej możemy rozpocząć inwestycję, kupić materiał po lepszej cenie, czy zarezerwować lepszą brygadę budowlaną. Oszczędności czekają na nas już przy samym zakupie projektu. Komplet dokumentacji projektowej dla gotowego projektu kosztuje średnio 2-3 tys. złotych. Doliczając koszty koniecznej adaptacji całość powinna się zamknąć w granicach 5-6 tys. W skrajnych przypadkach, gdy w projekcie wprowadzamy liczne zmiany, cena może być wyższa, lecz zawsze będzie to między 1/3 a połową ceny projektu indywidualnego. Wyraźnie oszczędzamy zatem już na starcie inwestycji. Co najważniejsze otrzymujemy produkt sprawdzony, realizowany dotąd wielokrotnie i przetestowany przez rzeszę inwestorów. Ponadto najlepsze pracownie projektowe oferują wraz z zamówioną dokumentacją bogate zestawy dodatków do projektu, które również stanowią wartość dodaną do udanego zakupu.

Jeśli chodzi o kwestie finansowe to mamy tutaj pełna jasność. Wiemy ile kosztuje projekt, wiemy ile mniej więcej wydamy na realizację inwestycji (kosztorys inwestorski), możemy się dowiedzieć ile inni wydali budując ten dom (fora, grupy tematyczne, media społecznościowe). Ze spokojną głową i przemyślaną strategią możemy podejść do budowy domu.

Dom przy Alabastrowej 54Dom przy Alabastrowej 54 – www.galeriadomow.pl

Jeśli oszczędzamy czas i oszczędzamy pieniądz to nie ma lepszej rekomendacji dla wyboru gotowych projektów domów. Decydując się na dom z katalogu nie kupujemy kota w worku. Znamy jego cenę , koszty budowy, czas potrzebny na realizację i przede wszystkim wiemy jak może wyglądać. Wybieramy głownie wzrokiem, kierując się indywidualnym gustem. Intryguje nas to, co widzimy, czego możemy dotknąć wzrokiem i dlatego tak chętnie wybieramy gotowe projekty domów. W katalogu widzimy swoje marzenia i dlatego łatwiej nam wybrać jedno z nich.

  Jak urządzić małą kuchnię

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.