Strona główna » Mycie paneli podłogowych; panele z V-fugą

Bardzo modne ostatnio panele podłogowe z V-fugą mają delikatnie ścięte krawędzie, na skutek czego między poszczególnymi panelami po ułożeniu tworzą się rowki w kształcie litery V. Ścięcie to powoduje, że panele swoim wyglądem przypominają klasyczną drewnianą deskę. Jak wygląda mycie paneli podłogowych z V-fugą?

Na rynku dostępne są panele z V-fugą dwustronną (czyli rowkiem wzdłuż dłuższych boków) oraz czterostronną (czyli ścięte ze wszystkich stron). Pierwsze po ułożeniu tworzą efekt długich desek, które optycznie powiększają pomieszczenie.

Drugie, przypominają klasyczną drewnianą podłogę. Właśnie dlatego panele z V-fugą zyskały wielu zwolenników. Do złudzenia przypominają drewno, a mają zalety paneli laminowanych.

Czym myć panele z V-fugą

Pojawiają się wątpliwości czy łatwo będzie myć taką podłogę. Zacznijmy od tego, że podłogę z paneli laminowanych najlepiej sprzątać odkurzaczem. Mycie takiej podłogi jest potrzebne tylko wtedy, gdy widać na niej jakieś plamy czy zachlapania. Na co dzień zupełnie wystarczy odkurzanie.

Jeśli jednak trzeba podłogę z paneli umyć na mokro, to mop powinien być wilgotny, a nie mokry. Szczególnie myjąc panele z V-fugą pamiętajmy, że w rowkach może gromadzić się nadmiar wody. Dlatego nie powinno się ich myć mokrym mopem. Idealnie sprawdzi się natomiast wilgotna szmatka, lub mop, ale bardzo dokładnie wyciśnięty. Po myciu dobrze jest wytrzeć podłogę do sucha. Piasek i kurz z łatwością usuniemy odkurzaczem.

Zdjęcia Komfort

  Podłoga winylowa - wzory i kolory

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.