Strona główna » Moda na beton – lampy betonowe i blaty w stylu loft

Bez wątpienia beton wkroczył do naszych mieszkań. Dziś jest w czołówce najmodniejszych materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych we wnętrzach. Beton architektoniczny to niezwykle wytrzymały i plastyczny materiał.

Betonowe podłogi, beton na ścianach, lampy i meble z betonu… Beton architektoniczny robi karierę. To tak bardzo wyrazisty materiał, że wystarczy nawet tylko dodatek z niego wykonany, taki jak lampa, by wnętrze zyskało nowoczesny wyraz.

Lampy z betonu

Lampy wykonane z betonu to idealny wybór do mieszkania w stylu loft, ale nie tylko. We wnętrzach loftowych podkreślają charakterystyczną fabryczną aranżację. Natomiast w bardziej klasycznych mieszkaniach, w połączeniu na przykład z drewnem i naturalnymi tkaninami, beton subtelnieje, będąc jednocześnie mocnym i na pewno niebanalnym akcentem aranżacji.

Jak urządzić loft

Betonowe lampy to najczęściej proste, oszczędne w formie projekty wzornicze, bowiem w ten sposób najlepiej można wyeksponować urodę tego surowego materiału. Szarość jest dziś modna, a więc naturalny kolor betonu wpisuje się w ten trend.
Lampy z serii Soprana Solid mają klosze wykonane właśnie z betonu.

Oferowane w kilku wielkościach i kształtach mogą być zawieszone nad stołem, wyspą kuchenną czy barkiem. Doskonale prezentują się zarówno pojedynczo, jak i w grupie. Oprawy nie są bardzo duże (największy model ma 27,5 cm średnicy), dzięki temu można je montować po kilka obok siebie, tworząc oświetleniową kompozycję. Każdy egzemplarz lampy jest unikatowy.

Firma Spotline oferuje modele lamp betonowych:
* Soprana Solid PD 1 – średnica klosza 15 cm, wysokość 18,5 cm, maksymalna moc 25 W
* Soprana Solid PD 2 – średnica klosza 27,5 cm, wysokość 26 cm, wbudowany odbłyśnik, maksymalna moc 60 W
* Soprana Solid PD 3 – średnica klosza 15 cm, wysokość 19,5 cm, maksymalna moc 25 W
* Soprana Solid PD 4 – średnica klosza 14 cm, wysokość oprawy 31 cm, maksymalna moc 25 W
Więcej na www.spotline.pl

  Jakie kolory powinny być w nowoczesnym mieszkaniu?

Betonowe blaty do kuchni i łazienki

Blat w kuchni powinien być przede wszystkim funkcjonalny i wytrzymały. Nowoczesny i modny beton architektoniczny spełnia te wymagania. Jego zastosowanie i intensywne używanie w kuchni, łazience czy pracowni umożliwiają impregnaty, które sprawiają, że materiał staje się odporny na działanie wody, a także łatwy do utrzymania w czystości.

Kuchenne betonowe blaty mają naturalne wżery, przetarcia czy przebarwienia, dzięki którym są niepowtarzalne i wyjątkowe. Blaty wykonywane na zamówienie są wylewane w całości. Powierzchnia jest tworzona z jednej płyty. Aby wzmocnić efekt można wybrać blat z wbudowanym, niejako wylanym zlewem.

Choć beton najczęściej kojarzy się z minimalistycznymi czy loftowymi wnętrzami, to surowość materiału dobrze komponuje się z drewnianymi dodatkami, ceramiką, a także z soczystymi kolorami. Beton idealnie współgra także z jasnymi meblami czy czarno-białymi akcesoriami. Dla miłośników odważnych eksperymentów kolorystycznych, oprócz szarości w jasnym i ciemnym odcieniu, marka Morgan & Möller proponuje także płyty w wersji barwionej: w antracycie, bieli lub barwach zbliżonych do palety RAL.

Może Cię zainteresować: