Strona główna » Miło urządzony pokój dziecka

Miło urządzony pokój dziecka

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Na etapie urządzania pokoju dla niemowlęcia nie wiemy jeszcze czym nasze dziecko będzie się interesować i jakie otoczenie spodoba mu się najbardziej. Urządźmy więc pokój dziecka tak, byśmy sami w nim chętnie przebywali.

Dla nowo narodzonego człowieka ważne jest poczucie bezpieczeństwa i miłość rodziców, a nie kolory ścian czy wzór na tapecie. Warto więc urządzić pokój niemowlęcia tak, aby samemu chętnie w nim przebywać. Jeśli cukierkowy róż nie jest naszym ulubionym kolorem, nie warto inwestować w takie malowanie. Wybierzmy więc kolor lubiany przez nas, ale z palety spokojnych odcieni, raczej pastelowych, a nie intensywnych.

Jakie meble?
Warto kupić neutralne meble, takie które swoją kolorystyką i ozdobami nie będą narzucać tematyki aranżacji. Bezpieczny wybór to biel lub kolor drewna, bo daje on całkowitą swobodę w wyborze dodatków. Pokój będzie mógł się dostosować do zmieniających się estetycznych upodobań rosnącego dziecka.

Jakie kolory ścian?

Przy wyborze koloru zastanówmy się, jakie odcienie nas relaksują. W jakim otoczeniu będzie nam łatwiej znieść nieprzespaną noc przy płaczącym maleństwie? Raczej będą to stonowane barwy w połączeniu z delikatnymi wzorami tapet, które przełamią monotonię. Delikatne desenie, takie jak groszki, paski, kratki świetnie się sprawdzą w dziecięcym pokoju.

Jakie dodatki?
Dodatki są okazją, żeby wnieść do wnętrza więcej życia i kolorów. Stonowane ściany i meble potrzebują akcentów, które je ożywią i nadadzą charakteru wnętrzu. Zaletą takiego sposobu aranżacji pokoju jest możliwość łatwych i szybkich zmian. Pościel, poduszki, pudełka i drobne dekoracje na neutralnym tle grają znacznie większą rolę, niż w pokoju o barwnych ścianach, dlatego nawet drobiazgi należy wybierać starannie. Idealnym sposobem na szybką dekorację ścian są naklejki – kolorowe, wesołe, dostosowane do gustu dziecka.

Dobry nastrój
Nie zapominajmy, że oczy noworodka i niemowlaka lubią mocne barwy i ruch. Zawieszone nad łóżeczkiem, w zasięgu wzroku dziecka kolorowe mobile dostarczą mu wielu wrażeń, dekorując jednocześnie pokój. Przy usypianiu i karmieniu pomogą natomiast delikatne, dekoracyjne girlandy świetlne, które ciepłym światłem pomogą się zrelaksować przed snem – także rodzicom.

  Farba tablicowa we wszystkich kolorach tęczy

Zdjęcia www.kidstown.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.