Meblościanka do małego i dużego salonu

Wzornictwo meblościanek firmy Mebin to lekka konstrukcja modułowych elementów do dowolnego zestawiania. W ten sposób można zaaranżować indywidualną kompozycję złożoną najczęściej z panelu TV, regału, niskiej szafki i wiszącej witrynki (ArtModulo). Komplet często zawiera dodatkowo lub wymiennie szafkę RTV, szafkę-barek, komodę i szafy (Bonita, Rossano, OKi). Zwarta forma dzisiejszej meblościanki też nie przypomina 3-piętrowej zabudowy wypełniającej przestrzeń od podłogi do sufitu. Choć zachowane są pionowe i poziome podziały sporo w niej asymetrii (ArtModulo) lub przeciwnie – aranżacji symetrycznych, ale w nowoczesnej odsłonie (OKi), gdzie w części centralnej, jak w ramie, prezentuje się otwarta część meblościanki z panelem TV i szklanymi półkami w narożnikach, a cała konstrukcja opiera się na pionowych półszafach po bokach oraz szafkach dolnych i górnych. Współczesne meblościanki są oświetlone. Punktowe lub rozproszone światło eksponuje przedmioty na półkach, ale także podkreśla urodę mebla.  

Meblościanki drewniane lub fornirowane

Meblościanki wykonane są z bardzo dobrych materiałów na przykład: drewna (Rossano) i okleiny naturalnej (ArtModulo, Bonita). Fronty mogą być lakierowane na wysoki połysk (Bonita) lub nawet wykonane w całości ze szkła (OKi). Często dominującemu materiałowi, np. drewnianym frontom towarzyszy tkanina obiciowa i szkło. Wnętrza szaf, szafek, szuflad są starannie wykończone, a rozwiązania z bezpiecznym i cichym domknięciem są już nieomal standardem. Ważną rolę odgrywa detal: mogą to być chromowane, stalowe nóżki o fantazyjnym wzorze czy biżuteryjne uchwyty z diamentem (Bonita), podświetlane półki (ArtModulo, Rossano, Bonita) lub czarne, dekoracyjne szkło lacobel (ArtModulo). Kolorystyka współczesnych 

meblościanek również odbiega od tych z przeszłości – producenci oferują wybarwienia z pełnej palety barw z próbników NCS, RAL czy ICA. Mamy więc przykładowo głęboką czerń szkła połączoną z soczystą barwą czereśni (ArtModulo) lub naturalną, jasną okleiną dębową (OKi); biel frontów na wysoki połysk w towarzystwie brązowych, okleinowanych blatów i korpusów (Bonita) oraz jasne drewno dębowe zestawione z ciemnym, dymionym szkłem (Rossano). 

Funkcje meblościanki

Wielofunkcyjność to nadal podstawowe zadanie meblościanki, z tym, że obecnie istnieje duża dowolność w dobieraniu poszczególnych elementów, w zależności od metrażu i charakteru pomieszczenia. W ten sposób możemy stworzyć indywidualną kompozycję, nie tylko doskonale porządkującą przedmioty codziennego użytku. Dobrym pomysłem szczególnie do małego salonu jest wykorzystanie meblościanki jako miejsca na telewizor.
  
Zdjęcia Mebin
www.mebin.pl

 

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.