Strona główna » Meblościanka do małego i dużego salonu

Wzornictwo meblościanek firmy Mebin to lekka konstrukcja modułowych elementów do dowolnego zestawiania. W ten sposób można zaaranżować indywidualną kompozycję złożoną najczęściej z panelu TV, regału, niskiej szafki i wiszącej witrynki (ArtModulo). Komplet często zawiera dodatkowo lub wymiennie szafkę RTV, szafkę-barek, komodę i szafy (Bonita, Rossano, OKi).

Meblościanki do salonu.

Zwarta forma dzisiejszej meblościanki też nie przypomina 3-piętrowej zabudowy wypełniającej przestrzeń od podłogi do sufitu. Choć zachowane są pionowe i poziome podziały sporo w niej asymetrii (ArtModulo) lub przeciwnie – aranżacji symetrycznych, ale w nowoczesnej odsłonie (OKi).

W części centralnej, jak w ramie, prezentuje się otwarta część meblościanki z panelem TV i szklanymi półkami w narożnikach, a cała konstrukcja opiera się na pionowych półszafach po bokach oraz szafkach dolnych i górnych. Współczesne meblościanki są oświetlone. Punktowe lub rozproszone światło eksponuje przedmioty na półkach, ale także podkreśla urodę mebla.

Meblościanki drewniane lub fornirowane

Meblościanki wykonane są z bardzo dobrych materiałów na przykład: drewna (Rossano) i okleiny naturalnej (ArtModulo, Bonita). Fronty mogą być lakierowane na wysoki połysk (Bonita) lub nawet wykonane w całości ze szkła (OKi). Często dominującemu materiałowi, np. drewnianym frontom towarzyszy tkanina obiciowa i szkło.

Wnętrza szaf, szafek, szuflad są starannie wykończone, a rozwiązania z bezpiecznym i cichym domknięciem są już nieomal standardem. Ważną rolę odgrywa detal: mogą to być chromowane, stalowe nóżki o fantazyjnym wzorze czy biżuteryjne uchwyty z diamentem (Bonita), podświetlane półki (ArtModulo, Rossano, Bonita) lub czarne, dekoracyjne szkło lacobel (ArtModulo).

Kolorystyka współczesnych meblościanek również odbiega od tych z przeszłości – producenci oferują wybarwienia z pełnej palety barw z próbników NCS, RAL czy ICA. Mamy więc przykładowo głęboką czerń szkła połączoną z soczystą barwą czereśni (ArtModulo) lub naturalną, jasną okleiną dębową (OKi); biel frontów na wysoki połysk w towarzystwie brązowych, okleinowanych blatów i korpusów (Bonita) oraz jasne drewno dębowe zestawione z ciemnym, dymionym szkłem (Rossano).

  Jak urządzić wąski pokój

Funkcje meblościanki

Wielofunkcyjność to nadal podstawowe zadanie meblościanki, z tym, że obecnie istnieje duża dowolność w dobieraniu poszczególnych elementów, w zależności od metrażu i charakteru pomieszczenia. W ten sposób możemy stworzyć indywidualną kompozycję, nie tylko doskonale porządkującą przedmioty codziennego użytku. Dobrym pomysłem szczególnie do małego salonu jest wykorzystanie meblościanki jako miejsca na telewizor.

Zdjęcia Mebin
www.mebin.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.