Strona główna » Meble w stylu New Folk – wszystko co potrzebne do pokoju i jadalni

Meble w stylu New Folk – wszystko co potrzebne do pokoju i jadalni

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Projektanci sięgnięli po elementy polskiego rzemiosła tradycyjnego i sztuki ludowej i zaadaptowali je do trendów i technologii. Kolekcja New Folk to nowoczesny polski design i jednocześnie dziedzictwo kulturowe.

„Nie chodziło nam o dosłowne kopiowanie tradycji, ale jej transformację. Kolekcja mebli New Folk to wyraźne pomieszanie stylistyk, co jest teraz bardzo popularne we wzornictwie na całym świecie” – mówi Anna Stępkowska projektantka kolekcji.

Na frontach mebli czarny, wykonany z metalu, ornamentowy motyw dekoracyjny przypomina kurpiowskie leluje,  a także góralskie parzenice – wzory haftowane na spodniach sukiennych, wielobarwne, z motywem sześcioramiennej gwiazdy. Kolejnym folkowym akcentem, ale w nowoczesnej interpretacji, jest kolorowy wzór w pasy inspirowany łowickimi pasiakami charakterystycznymi dla reprezentacyjnego stroju ludowego. 
Tradycyjne elementy dekoracyjne zostały połączone z nowoczesnymi, geometrycznymi kształtami mebli opartymi na bryle prostopadłościanu z zaokrąglonymi narożnikami.

Meble wykonane są z nowoczesnego laminatu – korpus ciemniejszy w kolorze jesionu, front – jasny z wyraźnymi słojami w kolorze klonu. W komodach zastosowano przyciemniane szklane drzwi i półki dodające lekkości. Oryginalnym akcentem są drewniane, szerokie nóżki ustawione pod kątem nawiązujące do mebli ludowych.

W tej kolekcji Meble VOX zastosowano nowoczesny system przyciskowego otwierania zamiast uchwytów. Komoda ze szklanymi półkami ma wewnętrzne oświetlenie. Kolekcja pozwala na aranżację jadalni, pokoju dziennego i przedpokoju.

www.vox.pl

zdjęcia Meble Vox

  Meble do pokoju; modułowe, można dowolnie zestawiać

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.