Meble Jess w stylu vintage

Kolekcja Old Glory marki Jess to współczesna adaptacja foteli, krzeseł i sof, które swoim wyglądem budzą skojarzenia z wzornictwem lat 70- tych. Wyważone połączenie naturalnej skóry i stali udowadnia, że w designie często mniej znaczy więcej.
 

Projektowanie przedmiotów sztuki użytkowej nie oznacza wyłącznie poszukiwania nowych form, materiałów i zestawień, ale również kreatywne korzystanie z dorobku minionych pokoleń. W przypadku adaptacji klasycznych wzorów projektant staje w obliczu nie lada wyzwania. Z jednej strony powinien być wierny pierwotnemu charakterowi przedmiotu, z drugiej zaś nadać mu nowe elementy. Przykładem metamorfozy starego designu jest kolekcja mebli Old Glory marki Jess, która inspirowana jest skórzanymi meblami z lat 70-tych.

Jess to ekskluzywna holenderska firma produkująca meble do siedzenia utrzymane w minimalistycznej stylistyce. Meble są sprzedawane w Holandii, Danii, Niemczech, a od niedawna również w Polsce. Nowością w portfolio Jess jest kolekcja Old Glory, za sprawą której designerzy marki chcieli przypomnieć klasyczne wzory krzeseł, foteli, sof i pufów z lat 70-tych i 80-tych XX w.  Old Glory stanowi twórcze połączenie starych modeli z charakterystycznym dla Jess wzornictwem.

Meble wykonane są z najwyższej jakości skóry naturalnej i stali. Linia Old Glory doskonale koresponduje z loftowym, industrialnym charakterem wnętrza. Ciepły charakter skóry umiejętnie kontrastuje ze stalą oraz minimalistyczną formą mebli. Poszczególne modele krzeseł i foteli sprawiają wrażenie uratowanych przed zapomnieniem unikatów, przyniesionych ze strychu, a nie masowej, nudnej produkcji. Szczególne wrażenie robi wykonany z brązowej skóry fotel Vern, zamknięty w formie ciężkiego sześcianu. Przeciwwagą dla Verna jest fotel Howard. Masywne siedzisko i oparcie powieszone zostały na z pozoru delikatnej konstrukcji z patynowanej, postarzanej stali.

Wyłącznym dystrybutorem produktów Jess w Polsce jest Alphenberg Polska www.alphenberg.pl

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.