Strona główna » Łóżko piętrowe 3 osobowe – ile kosztuje i kiedy warto je kupić?

Łóżko piętrowe 3 osobowe – ile kosztuje i kiedy warto je kupić?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
pokój dzieci

Rodziny wielodzietne często mierzą się z wyzwaniem, jakim jest wyposażenie pokoju dziecięcego dla więcej niż jednej pociechy. Gdy miejsce jest ograniczone, musimy tym bardziej szukać rozwiązań ergonomicznych i bezpiecznych. I o ile dzieci mogą na co dzień dzielić się miejscem do zabaw czy nauki, mogą posiadać wspólne meble czy biurka, o tyle wygodne i bezpieczne miejsce do spania powinno mieć każde dziecko z osobna. Mając to na uwadze, producenci łóżek i wyposażenia do sypialni zaproponowali ciekawe rozwiązanie – łóżko piętrowe trzyosobowe. Są one dostępne zarówno w wersji dla dorosłych, jak i właśnie dla dzieci. Jak sprawdzi się takie potrójne łóżko piętrowe? Czy to bezpieczne rozwiązanie dla kilkuletnich dzieci? I jaka jest cena takiego łóżka?

Czy łóżko piętrowe jest bezpieczne?

Pierwszą z kwestii, którą biorą pod uwagę rodzice urządzający pokój ich pociech, jest oczywiście bezpieczeństwo. Łóżko piętrowe z drabinką zakłada, że jedno z dzieci śpi niejako „piętro” wyżej. Czy to na pewno bezpieczne rozwiązanie? Nowoczesne łóżka piętrowe to konstrukcje stabilne, wytrzymałe i dostosowane do potrzeb dzieci. Niektóre dostępne modele można nawet montować w różnych konfiguracjach lub traktować jako pojedyncze, niezależne łóżka. Takie rozwiązanie z pewnością będzie odpowiednie dla kilkulatków oraz nastolatków.

Czym się wyróżniają trzyosobowe łóżka piętrowe?

Łóżka piętrowe 3-osobowe posiadają często pojemnik na pościel, który może służyć do przechowywania też innych rzeczy, oraz stabilną drabinkę umożliwiającą bezpieczne zejście z łóżka piętrowego. Łóżka piętrowe mają też różne wysokości, możemy więc dopasować ją do możliwości naszych pociech. Na przykład łóżka piętrowe 3-osobowe w ofercie sklepu internetowego oazasnu.pl to solidne, drewniane konstrukcje, które spokojnie uniosą nawet 120 kg ciężaru. Spokojnie więc trójka dzieci może na nim spać. Jednocześnie łóżka te wykonane z drewna sosnowego prezentują się nowocześnie, lekko i pasują do większości aranżacji. Ponadto istnieje możliwość wykonania na specjalne zamówienie dodatkowej barierki ochronnej na dolne łóżko, którą można nakładać na noc, a ściągać na dzień. To dodatkowe zabezpieczenie niweluje ryzyko, że młodsze z rodzeństwa spadnie z łóżka w czasie snu.

  Połączenie fioletu i bieli

piętrowe łóżka

Zalety łóżek piętrowych

Jak już wspomnieliśmy, trzyosobowe łóżka piętrowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na przygotowanie trzech osobnych miejsc do spania. Jednocześnie gwarantują trzy niezależne miejsca do spania, które są wygodne i pełnowymiarowe, zapewniając komfortowy sen. Ponadto łóżka piętrowe zwykle są tak zaprojektowane, by zajmować przestrzeń jednego łóżka. W pokoju dziecięcym to ważne, zwłaszcza gdy musimy jeszcze zaaranżować przestrzeń do nauki i zabawy. Zaletą piętrowych łóżek jest także to, że są dostępne w różnych wymiarach, które możemy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.

Dostępne warianty piętrowych łóżek

W sklepie oazasnu.pl dostępne są następujące warianty trzyosobowych łóżek piętrowych: 80×170 cm, 80×180 cm,80×200 cm, 90×200 cm, 120×200 cm, 140×200 cm. Są one w wersji dwu oraz trzypiętrowej, dzięki czemu możemy wybrać model z podwójnym łóżkiem na dole, lub trzema osobnymi miejscami do spania. Trzypiętrowe łóżko sprawdzi się w wąskim, lecz wysokim pokoju nastolatków. Przy składaniu zamówienia możemy zadecydować, z której strony – lewej czy prawej – znajdzie się drabinka. W razie potrzeby istnieje też możliwość rozdzielenia każdego „piętra” i uzyskania trzech samodzielnych łóżek. Dzięki temu nawet w sytuacji, gdy zechcemy rozdzielić pokoje dzieci, nie musimy wymieniać łóżek na nowe. To bardzo oszczędne rozwiązanie na wypadek przeprowadzki do większego mieszkania, w którym każde dziecko może mieć swój pokój i potrzebuje osobnego łóżka. Producent umożliwia dokonanie innych zmian w wykonaniu zamówienia, aby otrzymać produkt skrojony na miarę – wystarczy napisać odpowiednią wiadomość.

pościel

Ile kosztuje łóżko piętrowe 3 osobowe?

Ceny łóżek piętrowych dla trzech osób są bardzo atrakcyjne w porównaniu z zakupem trzech niezależnych łóżek i materacy do nich. Sklep internetowy oazasnu.pl posiada w swojej ofercie trzyosobowe łóżka piętrowe, których koszt wynosi około 1,900 – 2,100 złotych. Zakup materaca to koszt w granicach 300 złotych. Do materaca warto dokupić ochraniacz, który wydłuży jego żywotność. Jego koszt to jakieś 89 złotych. Za dodatkową opłatę może zostać wykonana barierka ochronna, opisana nieco wcześniej. Jej koszt wynosi 78 złotych. Chociaż ceny nie są najniższe, warto pamiętać, że zyskujemy niezwykle praktyczne łóżko wykonane z prawdziwego drewna, dające nam możliwość złożenia i rozłożenia, w zależności od potrzeb. Takie łóżko z pewnością posłuży naszym pociechom przez wiele lat. To inwestycja, która zdecydowanie się opłaca. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą drewnianych łóżek piętrowych sklepu oazasnu.pl.

  Jakim kolorem ożywić czarno-białą kuchnię?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.