Strona główna » Lampa z konkursu Dobry Wzór

Lampa z konkursu Dobry Wzór

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Lampa Luna Light zaprojektowana przez Małgorzatę Bronikowską dla marki Meble Vox znalazła się w ścisłym gronie finalistów konkursu „Dobry Wzór” organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Należy tym samym do najlepiej zaprojektowanych produktów na polskim rynku.

Wyróżnione produkty można oglądać na wystawie pokonkursowej w siedzibie IWP w Warszawie do 22 czerwca 2008 roku.

Lampa Luna Light marki Meble Vox znalazła się w gronie ścisłych finalistów piętnastej jubileuszowej edycji konkursu „Dobry Wzór” w kategorii Strefa Domu.

Lampa Luna Light zaprojektowana przez Małgorzatę Bronikowską w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Stelaż na drewnianym trójnogu w czarnym kolorze z eleganckimi, srebrnymi wykończeniami nóżek. Do wyboru – abażur czarny z tkaniny z delikatnym połyskiem lub w kolorze złamanej bieli z tworzywa mającego fakturę drewna.

To model wyrafinowany i elegancki. Projektantka tak wyjaśnia ideę projektu: "W projekcie lampy Luna Light chciałam odzwierciedlić harmonię i spokój jakie ma nieść światło w przestrzeni wypoczynku. Zaproponowałam prostą formę, której smaku nadaje charakterystycznie wyoblony abażur".

Firma Vox Industrie (marka Meble Vox) współpracuje z projektantami, od lat łączą ją silne kontakty ze środowiskiem ASP w Poznaniu i innymi uczelniami kształcącymi w kierunku wzornictwa w kraju. Promuje młodych projektantów i organizuje lub współorganizuje wydarzenia związane z designem np: pierwszy w Poznaniu Dzień Designu „Design 1:1”, przegląd „Najlepsze dyplomy projektowe 2006/2007”z wystawami w Cieszynie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, warsztaty „Meblościanka 2008” dla młodych projektantów z Tomkiem Rygalikiem i designerami z Royal College of Art z Londynu. Od 2006 roku wydaje kwartalnik „VoxDesign” skierowany do architektów i projektantów wnętrz. Wszystkie te działania mają wspierać polskie wzornictwo, edukować i rozwijać relacje między młodymi projektantami a biznesem.

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.