Kupujemy podłogę – panele laminowane

Są trzy podstawowe kroki do tego, by dobrze wybrać panele laminowane do mieszkania i kupić ich odpowiednią ilość.

1.    Precyzyjnie mierzymy pomieszczenie, w którym planujemy położyć panele. Musimy pamiętać, że do oszacowanego metrażu należy doliczyć ok. 10 procent paneli więcej, gdyż nawet najbardziej dokładny pomiar wnętrza nie gwarantuje wykorzystania każdej z desek w całości. Dzięki tzw. zapasowi nie zabraknie nam materiału na wnękę czy odbiegający od typowego kształt podłogi.
2.    W zależności od pomieszczenia, w którym zamierzamy ułożyć panele, należy dopasować do niego klasę użyteczności i ścieralności desek. Aby nie martwić się o odporność paneli, warto nabyć panele w klasie ścieralności od AC3 wzwyż. Więcej o klasie ścieralności paneli. Wysoki stopień stabilności podłogi na jej łączeniach zagwarantuje nam nowoczesny, bezklejowy system montażu np. Megaloc firmy Classen.
3.    Kupując panele podłogowe, nie można zapomnieć również o akcesoriach, które będą niezbędne przy ich montażu. Konieczny jest zakup folii i podkładu pod panele, np. gąbki lub płyty izolacyjnej, a także listew przypodłogowych, które pozwolą na eleganckie wykończenie podłogi, a przy tym umożliwią funkcjonalne rozprowadzenie gniazdek i kabli.

 Konsultacja RuckZuck
zdjęcia Classen


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mediapre/domains/pytanieomieszkanie.pl/public_html/wp-content/themes/dialy-theme/includes/single/post-info.php on line 4

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

Pozostaw odpowiedź

Only registered users can comment.