Strona główna » Kupujemy podłogę – panele laminowane

Kupujemy podłogę – panele laminowane

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Są trzy podstawowe kroki do tego, by dobrze wybrać panele laminowane do mieszkania i kupić ich odpowiednią ilość.

1. Precyzyjnie mierzymy pomieszczenie, w którym planujemy położyć panele. Musimy pamiętać, że do oszacowanego metrażu należy doliczyć ok. 10 procent paneli więcej, gdyż nawet najbardziej dokładny pomiar wnętrza nie gwarantuje wykorzystania każdej z desek w całości. Dzięki tzw. zapasowi nie zabraknie nam materiału na wnękę czy odbiegający od typowego kształt podłogi.
2. W zależności od pomieszczenia, w którym zamierzamy ułożyć panele, należy dopasować do niego klasę użyteczności i ścieralności desek. Aby nie martwić się o odporność paneli, warto nabyć panele w klasie ścieralności od AC3 wzwyż. Więcej o klasie ścieralności paneli. Wysoki stopień stabilności podłogi na jej łączeniach zagwarantuje nam nowoczesny, bezklejowy system montażu np. Megaloc firmy Classen.
3. Kupując panele podłogowe, nie można zapomnieć również o akcesoriach, które będą niezbędne przy ich montażu. Konieczny jest zakup folii i podkładu pod panele, np. gąbki lub płyty izolacyjnej, a także listew przypodłogowych, które pozwolą na eleganckie wykończenie podłogi, a przy tym umożliwią funkcjonalne rozprowadzenie gniazdek i kabli.

Konsultacja RuckZuck
zdjęcia Classen

  Jaki kolor ścian do mebli olcha?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.