Kuchnia w stylu rustykalnym

Mam w planach urządzić kuchnię w stylu rustykalnym. Blaty będą bukowe i z pomarańczowymi dodatkami. Jaki kolor ścian oraz jakie podłogi będą pasować do takiej kuchni?

Do kuchni w stylu rustykalnym dobrze będzie wyglądać podłoga z szarego matowego gresu. To bardzo wytrzymały materiał, łatwy do utrzymania w czystości. Kolor ten będzie pasował do wszelkich odcieni drewna na meblach, a jednocześnie nie będzie za bardzo przyciągał uwagi.
Co do koloru ścian, to zależy czy chcemy osiągnąć jednolitość czy raczej kontrasty. Żeby stworzyć jedną całość, proponowałbym ciemno waniliowe ściany. Jeśli nie chcemy takiego efektu, to zdecydowałbym się na odcień szarości. Zgra się on z podłogą i będzie dobrym, neutralnym tłem dla mebli i dodatków.
Ewentualnie może odważyć się na bardziej oryginalne rozwiązanie, jakim jest cegła na ścianie, która może nadać wnętrzu ciekawy klimat.
W kuchni rustykalnej ważną rolę pełnią dodatki – ceramika, ozdobne słoje, pojemniki, wieszaczki. Takie dodatki w stylu rustykalnym można znaleźć m.in. w sklepach internetowych

Pozdrawiam
Michał Zawadzki

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.