Strona główna » Kuchnia kolorowa czy kuchnia klasyczna

Moda na intensywne kolory takie jak czerwień, żółty czy pomarańczowy wkroczyła również do kuchni. Te kolory pobudzają apetyt, dlatego są polecane do kuchni, gdzie przy stole siadają małe niejadki. Niezależnie od trendów, zawsze modne są też kuchnie w brązach, beżach, bieli – tzw. klasyczne.

Kuchnia kolorowa

To dobry pomysł, jednak istotne, by kuchnia nie stała się jedną ogromną plamą czerwieni czy pomarańczu na tle ściany. Po pierwsze dobrze jeśli czerwone fronty szafek połączymy w frontami szarymi, czarnymi, w kolorze drewna. Czerwień powinna być nieco uspokojona innym kolorem. Na zdjęciu kuchni KAM obok czerwone fronty (model Sara) połączono z laminatem zebrano (model Lidia). Poza tym pamiętajmy, by w kuchni z kolorowymi meblami nie wprowadzać już kolorowych dodatków. Najlepiej kupować neutralne – np. stalowe.

Kosz na owoce Blomus interiore.pl

Chlebak stalowy Brabantia interiore.pl

Solniczka "na kółkach" Menu interiore.pl

Kuchnia klasyczna

Z rankingu popularności kolorów kuchni wciąż jest ponadczasowa biel, beż i odcienie szarości. Biel jest jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów, dzięki czemu można łączyć ją praktycznie z każdym stylem i kolorem. Jednym z modnych zestawień może być np. biel na ścianach (dzięki czemu wnętrze optycznie wyda się przestronniejsze) oraz mebli w szarym odcieniu. Można też przeciwnie – meble białe, ściany szare. Dobrym wyborem do kuchni jest też stonowany brąz, który w połączeniu z szarością czy bielą potrafi stworzyć elegancki styl pomieszczenia. – Warto pamiętać, że nadmiar bieli czy szarości w pomieszczeniu kuchennym może po pewnym czasie nudzić i wydawać się zbyt zimny – mówi Sylwia Kowalska–Mikutel z firmy KAM. – Dlatego jest to rozwiązanie polecane szczególnie dla osób lubiących eksperymenty, choćby poprzez łączenie stonowanych barw z wyrazistymi, kolorowymi akcentami – dekoracjami, zabawnymi akcesoriami itp. Dlatego też czerwone, fioletowe, zielone dodatki świetnie sprawdzą się w stonowanej kuchni. 

  Szafa w kuchni - więcej czy mniej miejsca w kuchni

Stojak na wino J-me interiore.pl

Chlebak Breadboy interiore.pl

Miseczki Panton Menu interiore.pl

Konsultacja Sylwia Kowalska–Mikutel, projektantka w firmie KAM produkującej meble kuchenne

zdjęcia KAM oraz www.interiore.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.