Strona główna » Kominek na biopaliwo do pokoju

Czy kominki na biopaliwo warte są uwagi? Mam tradycyjny kominek w salonie 25 m, który trzeba wyremontować. Myślę o wymianie na biokominek i zmniejszeniu kosztów eksploatacji. Czy kominek na biopaliwo można zabudować w płycie gipsowo-kartonowej zamiast tradycyjnej obudowy?

Na pewno są warte uwagi, natomiast koszty eksploatacyjne nie są małe. Jednak biorąc pod uwagę, że używa go pani sporadyczne – warto się zastanowić. W internecie jest jest sporo wiadomości na temat kominków na biopaliwo. Widziałam bardzo efektowne, montowane w ścianę. Jak najbardziej wchodzą w grę zabudowy z płyt g-k.
Na marginesie – do kominków z wkładami można również robić zabudowy z płyt g-k, drewna i innych materiałów, które nie kojarzą się dobrze z ogniem.
Biokominki nie zajmują zbyt wiele miejsca, a odzyskanie nawet najmniejszej powierzchni w salonie 25 m jest cenne. Jeżeli chodzi o koszty, to demontaż starego i montaż nowego to znacznie większy wydatek niż remont starego. Kuszące jest to, że wnętrze niewątpliwie zmieni charakter.
Kominek na zdjęciu obok kosztuje około 900 zł.
Koszt 12 litrów paliwa = 200 zł. 1 litr paliwa = ok. 3 godziny palenia.

Konsultacja Kasia Walicka www.studio-zero.pl
zdjęcie obok Arte ABC

zdjęcie powyżej Calvado.pl

dowiedz się więcej o biokominkach

  Jak podzielić pokój - miejsce na łóżko i biurko

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.