Strona główna » Komfort, wygoda, bezpieczeństwo – życie w mieszkaniu.

Komfort, wygoda, bezpieczeństwo – życie w mieszkaniu.

przez pytanieomieszkanie
mieszkania

Kiedy stajemy przed wyborem miejsca do zamieszkania, warto zastanowić się nad wadami i zaletami miejsca docelowego. Dzisiejszy rynek nieruchomości daje dużo możliwości i udogodnień. Są rozwiązania, które sprawią, że oprócz kupna, urządzenia i stały opłatach, nie trzeba martwić się o nic innego. Niewątpliwie życie w mieszkaniu niesie za sobą wiele komfortu w życiu codziennym. Popyt na tynku mieszkaniowym udowadnia, że szukamy wygodnych rozwiązań i nie jest to bezzasadne.

Mieszkanie w bloku – dlaczego warto?

Przede wszystkim wybór mieszkania z rynku wtórnego lub pierwotnego to dobra inwestycja. Faktem jest, że ceny mieszkań powoli dorównują cenom niewielkich domów jednorodzinnych, jednak decydując się na mieszkanie, nie płacimy już tylko za metraż. Mieszkania przyciągają okolicą, bliskością sklepów, żłobków, transportu publicznego. Wszystko, czego potrzeba do życia, czyli zakupy, dojazd do pracy, ale i rozrywkę mamy w zasięgu krótkiego spaceru lub jednego przystanku autobusowego. Dobra infrastruktura oraz dogodna lokalizacja mieszkania, może sprawić, że nawet bez inwestycji w samochód jesteśmy w stanie wszędzie dotrzeć.

Średni metraż mieszkań, na który decydują się Polacy to 40- 60 metrów. Może wydawać się niewiele, jednak rozwiązania w urządzeniu jak aneksy z salonem, małe garderoby około 2- 3 metrów pozwalają wyodrębnić miejsce i na odpoczynek i przyjęcie gości czy organizację pracy zdalnej. Kolejną zaletą takich mieszkań jest koszt oraz czas urządzenia. Na pewno koszt nawet generalnego remontu przez fachowców finalnie wyjdzie dużo taniej niż niewielkiego domu/ segmentu, gdzie metraże oscylują wokół 100 metrów i więcej.

Mieszkanie znaczy komfort.

komfort w mieszkaniu

Trudno znaleźć lepsze określenie życia w mieszkaniu niż komfort. Nie trzeba martwić się ogrzewaniem, wywozem śmieci, odpływu wody. Nie należą do nas prace konserwacyjne typu przegląd rynien, rur, wentylacji, wszystko to mamy wliczone do comiesięcznego czynszu. Jest to duża oszczędność czasu. Coraz bardziej modne klimatyzacje na upale letnie dni są zwykle dedykowane niewielkiemu metrażowi. Łatwiej będzie skorzystać z takiego udogodnienia. Mieszkania z dużym tarasem, a nawet małym ogródkiem pozwolą miłośnikom roślin poczuć się jak na własnej posesji. Nowe bloki nawet w niskiej zabudowie zapewnią windy oraz miejsca postojowe. W gąszczu osiedli i blokowisk ma to duże znaczenie.

  Dywan do pokoju dziecka

W biegu życia nie zauważamy często, że przytulne nieduże mieszkanie jest łatwiejsze i szybsze do sprzątnięcia. W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć odrobinę czasu dla siebie i bliskich, warto więc zatem właściwie nim dysponować.

osiedle chronione

Postaw na bezpieczeństwo.

Życie w mieszkaniu to też bezpieczeństwo. Zapewni je osiedle zamknięte, często z monitoringiem i ochroną. Nie trzeba jednak mieć, aż takich zabezpieczeń, mieszkania wtórne ze starszych osiedli dają większe poczucie bezpieczeństwa niż wolnostojący na obrzeżach miasta dom. Mieszkanie usytuowane na wyższym piętrze, wokół sąsiedzi, możliwość ubezpieczenia mieszkania w bloku (tutaj znowu cena zależy od metrażu- zatem kolejna zaleta) podwyższają bezpieczeństwo własne, jak i mienia.

Próżno szukać wad mieszkania w bloku. Obserwując rozwijający się rynek nieruchomości, można być pewnym, że komfort i standard będzie szedł wyłącznie w górę. Mieszkanie jest inwestycją, bez problemu można znaleźć kupców w razie chęci sprzedaży i zmiany na większe.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.