Strona główna » Kolory na jesień

Jesienny trend Basic Beliefs stworzonym przez markę Dulux® to wnętrza pozwalające na prawdziwe wyciszenie i odpoczynek. Neutralność oraz prosta elegancja tej kolorystyki sprawdzają się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach.

Wśród stonowanych zieleni, brązów, pastelowych, spokojnych odcieni różu, można odnaleźć klimat przyjazny budowaniu ciepłej, domowej atmosfery. Wprowadzenie bladych błękitów i fioletów, inspirowanych przejrzystym powietrzem, wodą, kolorystyką polnych kwiatów, idealnie podkreśla ciepłą tonację drewna, naturalnych kamieni, lnianych tkanin czy dodatków ceramicznych. Ponadto jasne, pastelowe barwy optycznie powiększają pomieszczenia i pozwalają kształtować ich proporcje. Jest to niezwykle ważne przy doborze kolorystyki w przestrzeni wielofunkcyjnej, bliskiej współczesnym rodzinom, ze względu na możliwość wspólnego spędzania czasu, np. podczas odpoczynku w salonie i przygotowywania posiłków w kuchni.  
Również w mieszkaniach o mniejszym metrażu nie należy wydzielać za wszelką cenę maleńkich pokoików, lecz zostawić otwartą przestrzeń, w której podziały stworzy odpowiednia gra światła i zestawienia kolorystyczne ścian.

We wnętrzach w kolorystyce Basic Beliefs istotne znaczenie odgrywają drewniane meble, etniczne, kolonialne, nawiązujące do folkloru, sprawdzone przez lata i odwołujące się do tradycji. Wygoda i funkcjonalność, połączone z naturalną kolorystyką idealnie odpowiadają na potrzeby osób, dla których ponadczasowe, ekologiczne, przyjazne środowisku wartości stanowią przedmiot zadowolenia. 
Spokojne barwy Basic Beliefs przywołują na myśl kolory ziemi. Tak harmonijnie dobrane odcienie nadają się praktycznie do każdego wnętrza.

zdjęcia Dulux

  Jesień – czas zmian! 3 fototapety, które odmienią salon nie do poznania

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.