Strona główna » Kolory do przedpokoju

Remontujemy przedpokój. Drzwi wewnętrzne to dąb bielony, drzwi do mieszkania – mahoń. Jaki kolor ścian pasowałby do tych drzwi? Chcemy obudować rury płytą kartonowo-gipsową od sufitu po podłogę. Czy można tę ściankę obłożyć trawertynem?

Dobór kolorów zależy od naszych upodobań i nastroju. Dwa kolory drewna tak skrajne jak bielony da i mahoń, to też trudna sytuacja. Ja zawsze namawiam do odważnych rozwiązań w przedpokojach, na które mamy ochotę, ale troszkę nie mamy odwagi wprowadzić w salonie czy sypialni. Lubię przedpokoje „z pazurem” – przydymione fiolety, grafit, ciemne brązy. Często wprowadzam również ciemne sufity i piękne lampy, które eksponują się na ich tle jak dzieła sztuki.
Oryginalny przedpokój – to wspaniała wizytówka naszego mieszkania. W tym wypadku można zastosować dwa rozwiązania – stonowane, jasne kolory na ścianach nawiązujące do rozbielonego dębu wg zasady, by drzwi były ciemniejsze niż ściany. Ale wtedy drzwi wejściowe będą mocno wyeksponowane. Druga wersja to ściany ciemne, na tle których drzwi mahoniowe nieco znikną, zaś drzwi bielone będą bardziej wyeksponowane otoczone ciemnym kolorem – np. brązu (zdjęcie u góry)
Trawertyn – nie wiem w jakiej formie chcecie państwo wprowadzić ten kamień – rozumiem, że jakiś duży fragment slabu o ciekawym wzorze. Koniecznie wtedy trzeba go podświetlić. Można też zrobić jakąś ciekawa zabudowę g-k z wgłębnikami lub po prostu pomalować ten fragment na fantastyczny kolor z fakturą, powiesić zdjęcie z dobrej galerii lub własnej „produkcji”, dobrze go oświetlić (więc konieczne jest wyprowadzenie wypustu elektrycznego) i… efekt murowany.

Konsultacja Agnieszka Kaszyńska tel. 600 509 614; Akademia Wolnego Czasu www.awc.pl

zdjęcia Invado, Classen

  10 błędów popełnianych przy wyborze oświetlenia

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.