Strona główna » Kolonialne inspiracje

Kolonialne inspiracje

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Ściany w sypialni mam w kolorze Dekoral soczysty melon. Meble w kolorze olcha miodowa. Jakie dodatki wybrać? Bardzo podoba mi się fototapeta lub obraz z podobizną Marilyn Monroe i Audrey Hepburn, ale nie wiem czy będzie to pasowało.

Trudne zadanie! Melonowy kolor na ścianie niestety jest …mało klasyczny i nowoczesny. Przytulny… może być, bo jest ciepły. Warto go zestawić z fantastycznymi brązami gorzkiej czekolady lub kawy, naturalnymi zieleniami i głębokimi odcieniami koloru czerwonego. Dużo zabawy z paletą kolorów. Aby dodać nieco powagi – bo na pierwszy rzut chciałoby się z takim kolorem stworzyć dżunglę lub owocowy raj – można wprowadzić zasłony w szerokie pasy brązowo-beżowe lub piękne eleganckie motywy kwiatowe. Mało ozdobników, szeroka, brązowa rama lustra. Obraz z portretem aktorek  może być, choć już wiele osób go ma. Może warto powiesić coś „swojego” Jakieś piękne wakacyjne zdjęcie w wersji czarno-białej.
Lampa wisząca i stojąca powinny być bez żadnych rzucających  się w oczy elementów metalowych  – spokojnie, ponadczasowo, kolonialnie. Warto się poinspirować klimatami prostych mebli Almi Decor, Belbazaar czy prostych indyjskich mebli. Do tego wygodny fotel, może jakaś toaletka z pięknym pufem…
Konsultacja Agnieszka Kaszyńska tel. 600 509 614

zdjęcie www.wobeline.pl

  Pokój kolonialny - jaka podłoga, jakie ściany?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.