Strona główna » Kolor szary do pokoi dziecięcych

Kolor szary już kolejny rok jest bardzo popularny i chętnie stosowany we wnętrzach. Zaczęło się od jasno szarych ścian. Szarość kojarzy się z elegancją i klasyką – na pewno sprawdzi się w salonie i w sypialni. A co z pokojem dziecka? Tu także możemy użyć koloru szarego, ale pod dwoma warunkami: jego odcień będzie jasny, a całość ożywimy wzorami i kolorami.

Szary nie musi oznaczać „smutny”, nawet jeśli szarości zdominują przestrzeń. Dodatkowy wzór w formie pasków, kropek lub zarysów figur na szarych tapetach, tekstyliach czy dodatkach, takich jak gałki, ożywiają monotonność monochromatycznych zestawień.

Tak urządzony pokój będzie tworzył spokojne, kojące otoczenie niemowlaka. Z czasem warto dodać do wnętrza kolor – ściany w odcieniu srebrnej szarości, gołębim lub popielatym to wspaniałe tło dla kolorowych dodatków. Zestawienie szarości z kolorem miętowym różowym lub amarantowym to recepta na stylistyczny sukces: tak urządzone wnętrze zachwyci i dziecko, i rodziców.

Pokój dziecięcy w szarości

Podpowiadamy jak urządzić je krok po kroku.
1.    Ściany pomaluj na jasno szary kolor, na jednej – tej, którą warto wyeksponować, dobrze będzie prezentował się szary mural z motywem drzew lub tapeta z robotami albo postaciami deskorolkarzy (to świetna propozycja do pokoju nastolatka!) w podobnym odcieniu.
2.    Jeśli planujesz wymianę mebli, kup białe lub szare. Zarówno te nowe, jak i stare można odmienić przy pomocy samoprzylepnych aplikacji i cukierkowych gałek do mebli – szarych lub w  odcieniach pastelowych.
3.    Zadbaj o tekstylia: zasłony, dywany (duże wrażenie na dziecku zrobi fluorescencyjny dywan, który świeci o zmroku), barwne poduszki.
4.    Pamiętaj o oświetleniu – od barwy światła i jego rozmieszczenia będzie zależał  ostateczny wygląd pokoju, ono też zbuduje nastrój.
5.    Na koniec dodatki – czyli wszystko, co podkreśli osobowość dziecka i wyeksponuje jego zainteresowania. Na szarym tle będą się pięknie prezentować.

  Czy szary i różowy to kolory pastelowe?

zdjęcia Kidstown.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.