Strona główna » Kolor ścian i szafy w przedpokoju do ciemnej podłogi

Kolor ścian i szafy w przedpokoju do ciemnej podłogi

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Przedpokój ma 440×160. Na podłodze panele CAMPINO AZURRO. Na jednym końcu są drzwi wejściowe, na drugim do łazienki. Na dłuższych ścianach są drzwi do pokoju i kuchni. W korytarzu będzie szafa typu Komandor. W jakim kolorze zrobić szafę? Jak pomalować ściany? Chcę powiesić lustro na ścianie.

Ten przedpokój jest długi i wąski, należałoby więc go skrócić optycznie. Dlatego proponuję ścianę na wprost wejścia pomalować na ciemny kolor – taki jak panele (kolor paneli Classen Campino Azorro widać na zdjęciu obok). Wtedy przedpokój wyda się krótszy, a kolor i wzór jesionowych drzwi zostanie wyeksponowany.
Dłuższe ściany najlepiej pomalować na jasny kolor zbliżony do koloru jesionowych drzwi. Dzięki temu drzwi do pokoju i kuchni będą mało widoczne, co uporządkuje przestrzeń.

Co do szafy – proponuję zrezygnować z lustra na ścianie, natomiast zamówić szafę z drzwiami lustrzanymi. Dzięki temu będzie w przedpokoju bardzo duże lustro – to wygoda i jednocześnie trik optyczny poszerzający korytarz. A ominie pani problem z doborem koloru drzwi szafy do reszty.
Na ścianie naprzeciw szafy można zawiesić zdjęcia, grafiki, obrazki w ciemnych ramach, by połączyć je kolorystycznie z podłogą.

zdjęcie Classen

  Wyjątkowy salon – pomysły na aranżację

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.