Strona główna » Kolor paneli do mieszkania

Wybieramy panele do mieszkania. W salonie chcemy położyć ciemne panele (Dąb elegance Krono Original), a w pozostałych dwóch pokojach jasne (np. Platan Racemosa Krono Original). Czytałam, że w każdym pokoju powinien być taki sam kolor podłogi? Czy to prawda? I co wtedy z meblami. Czy na jasnej podłodze mogą być ciemne meble?

Podłoga w pokojach może być różna, nie mam obowiązku kładzenia identycznych paneli. Każdy pokój może mieć własny klimat, własny styl, szczególnie, gdy w jednym mieszkają dorośli, a w drugim dzieci. Rzeczywiście mówi się, że dobrze jeśli podłoga w mieszkaniu jest jednolita, ale ta zasada obowiązuje wtedy, gdy pomieszczenia są tak położone, że będąc w jednym pokoju jednocześnie widzimy drugi. Zasada ujednolicania podłogi powinna być przestrzegana również, gdy urządzamy małe mieszkanie. Dlaczego? Ponieważ taka sama podłoga optycznie powiększa mieszkanie. Różne rodzaje posadzki z kolei dzielą przestrzeń, a tym samy zmniejszają optycznie.
Pomysł, by na jasnej podłodze postawić ciemne meble jest bardzo dobry. Ciekawie wyglądają wnętrza, gdy podłoga i meble są kontrastowe. Wtedy i podłoga i meble zyskują na wyglądzie.

Pokazane na zdjęciu panele to model Platan Orientalny z kolekcji Parquet Design firmy Krono Original
zdjęcie Krono Original

  Czy płyta indukcyjna wymaga specjalnych garnków?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.