Strona główna » Kolor do pokoju

Chciałabym zmienić kolor do pokoju. Wydaje mi się, że nic się w tych pomieszczeniach nie wyróżnia. Meble w pokoju – olcha miodowa, kanapa i fotele pomarańcz z miodem, kolor ścian to piasek pustyni Dekoral.

Porada projektanta:

Faktycznie patrząc na to wnętrze, wszystko wydaje się takie samo – widać to na zdjęciu poniżej. Dlatego najlepszym zabiegiem w tym wypadku byłoby pomalowanie wszystkich ścian na biało. Jeśli boi się pani czystej bieli, to proponuję kolor jaśminowy – będzie o ton cieplejszy od bieli. Taki kolor jest użyty na ścianach w pokoju na zdjęciu powyżej.

  

Wprowadź kolor do pokoju

Sugerowałabym kupić na kanapę jakieś pledy czy kolory do pokojupoduszki w mocniejszy kolorze, np. w kolorze czerwonego wina. W ten spoób wyróżnimy te meble poprzez barwne plamy. Do tego polecam jednolity szary dywan o długim włosiu.

Rolety w oknie  proponuję białe jednokolorowe, zasłony mogą być mocniejsze kolorystycznie. Trzeba przełamać w tym wnętrzu tę beżowo-pomarańczową kolorystykę, ponieważ, jak Pani słusznie zauważyła, wszystko się ze sobą zlewa.
Na parapecie proponuję postawić jedną dużą albo trzy mniejsze donice, również w kolorze wina zbliżonym do koloru pledu. Będzie to efektowny zabieg dekoracyjny.

 

 

Jak widzę mają Państwo dzieci, więc zabawki i różne drobiazgi są wszędzie, Ale może udałoby się na szafie z telewizorem zamiast dziecięcych zabawek i kolorowych słoników postawić np. dużą fajną misę lub wazon? Polecam tu raczej mniej ozdób i dekoracji, ale większych i przykuwających uwagę.

Konsultacja Marina Suchorska www.quadrat.pl

  Zanim zaczniesz samodzielne malowanie - przeczytaj

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.