Strona główna » Klimatyzator ścienny – jak chłodzi model AUX Jupiter

Klimatyzator ścienny – jak chłodzi model AUX Jupiter

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Nowoczesny design i wysoka wydajność to cechy klimatyzatora AUX Jupiter, który jest zdecydowanym królem sprzedaży w tym roku. Funkcjonalny, wydajny, ma niewielkie wymiary, a jednocześnie efektywnie chłodzeni i grzeje.

Klimatyzator ścienny AUX Jupiter ma wydajności od 2,5 do 7 kW. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota bezprzewodowego i WiFi 2.0, który równocześnie umożliwia programowanie urządzenia. Praca urządzenia jest w pełni zautomatyzowana. W klimatyzatorze wykorzystano najnowsze technologie oraz zastosowano wiele funkcji, zapewniających komfort użytkowania.

Na uwagę zasługują: silniki wentylatorów typu BLDC, sprężarki, pobór mocy w trybie czuwania tylko 0,3 W, najniższa głośność to tylko 20 dB(A) oraz czterostopniowa filtracja, z aktywnym filtrem węglowym, przeciwbakteryjnym, antywirusowym oraz filtrom z witaminą C co w połączeniu z filtrem PM 2.5 zapewnia czyste powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu.

4 najważniejsze cechy klimatyzatora JUPITER

Wydajność

Urządzenia produkowane przez AUX Group osiągają klasę A++ potwierdzoną odpowiednią etykieta energetyczna zgodną z europejskimi wymaganiami. Klimatyzator Jupiter ma klasę A+++ dzięki czemu jest bardzo energooszczędny. Firma AUX stworzyła także w pełni inwerterowy system, który wyposażony jest w specjalnie zaprojektowany układ sterujący zapewniający bardzo niskie zużycie energii. Tylko 0,3 W w trybie czuwania.

Koszt kilowatogodziny to około 55 groszy. Stąd można łatwo oszacować ile prądu zużywa klimatyzator i jakie są koszty eksploatacji. Wiele zależy od sposobu eksploatacji urządzenia przez użytkownika (czyli jakie ma nastawy temperatur) oraz doboru urządzenia. Klimatyzator nie powinien być ani za mały ani za duży. Wpływ na koszty ma też długość instalacji (w szacunkowym doborze to nie więcej niż 5 m) oraz umiejscowienie agregatu (agregat zamontowany w zacienionym miejscu od strony północnej będzie najmniej obciążony).

Cicha praca

Specjalnie przygotowana konstrukcja urządzenia pozwala na zmniejszenie do minimum poziomu głośności. Osiąga dzięki temu głośność na poziomie 19 dB , czyniąc urządzenie jednym z najcichszych na rynku.

  Odkurzacz bezworkowy - jak dobrze wybrać

Zdrowe powietrze

Czterostopniowa filtracja, z aktywnym filtrem węglowym, przeciwbakteryjnym, antywirusowym oraz filtrom z witaminą C zapewnia świeże i czyste powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu. Dodatkowo użyte filtry usuwają 99.9% PM 2.5 dzięki elektrostatycznej jonizacji. Klimatyzator uruchamia funkcję osuszania wymiennika po zakończeniu pracy, niezależnie czy chłodzimy czy osuszamy. Zapobiega to rozwojowi grzybów i bakterii.

Wydajność filtra sprawdza się idealnie w pomieszczeniach do 20 m2 i taki filtr można myć jednak należy wymieniać raz na rok. Bardzo ważna jest wymiana filtrów, ponieważ z zabrudzonymi filtrami pobiera ono nawet o 20% energii więcej. W ramach bieżącego użytkowania, filtry zainstalowane w klimatyzatorze należy myć co 2 tygodnie. Jeśli chodzi o czystość wymienników bardzo pomagają funkcje automatycznego czyszczenia. (w jupiterze agregat odwraca obroty wentylatora i zdmuchuje kurz, pyłki, liście z wymiennika), co nie zastępuje konieczności konserwacji 2 razy do roku przez profesjonalny serwis.

Wygodne sterowanie

Model Jupiter ma fabrycznie wbudowany moduł Wifi 2.0. Umożliwia zdalną kontrolę nad urządzeniem przez smartfon lub tablet oraz programowanie tygodniowe. Dodatkowo urządzenie daje odczucie chłodu po 30 sekundach, a pełna wydajność ogrzewania następuje po 1 minucie. Takie parametry podnoszą komfort użytkowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie cnaux.pl

Może Cię zainteresować: