Strona główna » Jaką wybrać antenę kierunkową?

Jaką wybrać antenę kierunkową?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
antena kierunkowa

Nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej DVBT-2 wymaga zainstalowania anteny, która będzie gwarantować odpowiednią jakość odbioru. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów anten, które stosuje się przede wszystkim w zależności od tego, jak duża jest odległość od stacji nadawczej. Znaczenie ma również obecność obiektów, które mogą modyfikować sygnał, jak domy, czy drzewa. Wśród obecnych na rynku produktów znajdują się także zewnętrzne anteny kierunkowe. Wejdź na stronę naszego sklepu Ihaa.pl, aby wyposażyć się w taki odbiornik, który sprawdzi się u Ciebie.

Rodzaje anten do odbioru telewizji DVB-T

Anteny do odbioru telewizji naziemnej znacznie się od siebie różnią przede wszystkim sposobem, w jaki zostały skonstruowane. Najprostszym ich rodzajem są urządzenia pokojowe o najmniejszym zasięgu, przeważnie jednak stawia się na takie, które umieszcza się na zewnątrz budynku. Wśród nich znajdują się na przykład anteny dookólne, które mają kształt dysku i umożliwiają odbiór sygnału z każdej strony. Ich zasięg może wynosić około 40 kilometrów. Anteny kierunkowe są sprzętem bardzo wysokiej jakości, trzeba jednak pamiętać, aby ustawiać je w kierunku źródła sygnału, wtedy będą działały najlepiej. Nie stanowi to jednak dużego problemu praktycznego. Po zakupie odpowiedniego produktu możesz sprawdzić w internecie, w jakim kierunku powinieneś ustawić antenę, aby dobrze spełniała swoją funkcję. Istnieje wiele możliwych rozwiązań, anteny kierunkowe dvbt są jednym z nich.

Na jaką antenę kierunkową warto postawić?

Każdy, kto lubi oglądać telewizję na pewno doceni fakt, że standard DVB-T2 umożliwia odbieranie popularnych kanałów w jakości Full HD. Tak doskonały obraz i dźwięk jeszcze do niedawna można było uzyskać tylko w kinie. Aby jednak mieć możliwość oglądania programów telewizyjnych w takiej jakości, powinieneś wyposażyć się w specjalną antenę telewizyjną, która zagwarantuje odbiór wszystkich kanałów znajdujących się na multipleksie bez zbędnych zakłóceń. Na szczęście współczesna technologia radzi sobie z tym zadaniem doskonale.

Antena kierunkowa jest świetnym rozwiązaniem. Może ona odbierać sygnał telewizyjny nawet z odległości 60 kilometrów. Należy ją jednak poprawnie zamocować na zewnątrz budynku i skierować w stronę nadajnika. Kiedy będziesz wybierać anteny kierunkowe, cena na pewno będzie miała spore znaczenie. Nie jest to jednak najważniejsze kryterium. Weź również pod uwagę wielkość anteny — najwygodniejsze będą mniejsze modele. Znaczenie ma także materiał wykonania. Taki sprzęt musi być trwały i nie niszczyć się szybko. Warto zwrócić także uwagę na to, czy antena odbiera sygnał nadawany zarówno w polaryzacji pionowej, jak i poziomej. Sprawdź również, czy sprzęt, który chcesz kupić ma wbudowany wzmacniacz sygnału, dodatkowo poprawiający jakość transmisji. Aby lepiej zorientować się w tym, jakie parametry techniczne są kluczowe przy wyborze anteny kierunkowej wejdź na stronę naszego sklepu Ihaa i zapoznaj się ze szczegółowymi opisami konkretnych produktów.

  Wieszak do przedpokoju – na jaki się zdecydować?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.