Strona główna » Jak wybrać farbę do kuchni i łazienki ?

Planując malowanie ścian w kuchni lub w łazience, czyli pomieszczeniach wilgotnych, trzeba zastosować farby przeznaczone właśnie do takich miejsc. Na opakowaniu szukajmy napisów typu: Kuchnia i Łazienka, Kitchen & Bath, Łazienka… Takie farby nie boją się wilgoci, brudu, tłuszczu, a przy tym łatwo je umyć.

Ściany w łazience czy w kuchni są narażone na działanie zarówno wilgoci, jak i wysokiej temperatury. Poza tym skraplająca się para wodna czy osadzający się tłuszcz na ścianach w kuchni powodują, że tworzy się środowisko dla rozwoju pleśni, grzybów oraz bakterii. Potrzebna jest więc specjalna farba do tzw. mokrych pomieszczeń.

Spis treści porady

Farba do łazienki i kuchni:

– Najlepiej, by była to farba ceramiczna, np. MAGNAT ŁAZIENKA przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania ścian i sufitów w pomieszczeniach narażonych na okresowe działanie wilgoci.

Magnat Łazienka

– Tworzy powłoki o hydrofobowych właściwościach.
– Zawarte w niej mikrocząsteczki srebra i inne specjalne składniki zapobiegają rozwojowi pleśni, grzybów oraz bakterii (w farbie MAGNAT ŁAZIENKA jest to Silver Formuła).
– Jest odporna na plamy, szorowanie i środki czystości.
– Farba MAGNAT ŁAZIENKA jest hipoalergiczna, dzięki czemu bezpieczna dla osób skłonnych do alergii (farba ma pełne właściwości hipoalergiczne po całkowitym wyschnięciu pomalowanej powierzchni i dokładnym wywietrzeniu pomieszczenia).

Więcej o farbie do łazienek: www.magnatfarby.pl/sklep/magnat

Kiedy jest potrzebny grunt?

Magnat Primer farba gruntująca

Jeżeli malujemy ściany w kuchni lub w łazience po raz pierwszy, to należy najpierw ścianę pokryć gruntem, np. MAGNAT PRIMER (lateksowa farba gruntująca). Jest przeznaczony do podkładowego malowania podłoży cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych, gipsowo-kartonowych, drewnianych i drewnopochodnych, a także tapet z włókna szklanego. Więcej o farbie Primer: www.magnatfarby.pl/sklep/magnat-primer

Jakie są korzyści z gruntowania ścian?

Grunt wzmacnia podłoże, wyrównuje jego chłonność i fakturę, a także zwiększa przyczepność i wydajność farb nawierzchniowych. Pozostawia przy tym matowe, mikroporowate powłoki, pozwalające ścianom „oddychać”.

  Kolory ścian w kuchni - farby do mycia

Może Cię zainteresować: