Strona główna » Jak walczyć z upałami? Poznaj zalety wentylatora

Jak walczyć z upałami? Poznaj zalety wentylatora

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Wentylator podłogowy kolumnowy

Nieubłaganie zbliżają się letnie upały – większość z nasz cieszy się ze słonecznej i pięknej pogody, jednak nie sposób zapomnieć, że wiąże się ona z wszechogarniającym gorącem. Jak sobie radzić z rosnącą temperaturą, która nie pozwala przespać nocy bądź komfortowo funkcjonować w przestrzeni mieszkalnej lub biurowej? Wystarczy wyposażyć się z odpowiedni wentylator!

Z tekstu dowiesz się:

 • jakie rodzaje wentylatorów warto rozważyć,
 • na jakie funkcje zwrócić uwagę,
 • dlaczego dobrym wyborem jest wentylator podłogowy.

W Polsce coraz bardziej odczuwamy ocieplanie się klimatu. Lipiec i sierpień charakteryzują się coraz wyższymi temperaturami, które powoli zaczynają dawać się we znaki. Jeśli dużo czasu spędzasz w domu, z pewnością zauważasz, że otwieranie okien w letnie dni nie przynosi ulgi, a wręcz przeciwnie. Jak więc radzić sobie z upałem, kiedy przeciąg przynosi jedynie gorące powiewy? Z pomocą przychodzą m.in. wentylatory podłogowe.

Spis treści porady

Jakie wentylatory są dostępne na rynku?

Niektórzy z nas stają przed wyborem: wentylator czy klimatyzacja? Montaż klimatyzacji może być jednak uciążliwy, pochłonąć spore zasoby finansowe, a w niektórych budynkach być wręcz nie do wykonania. Dlatego też warto przyjrzeć się bliżej wentylatorom, które mogą przynieść ulgę w gorące dni, mimo że rzeczywiście nie obniżają temperatury w pomieszczeniu, a jedynie wprawiają je w ruch.

Jakie najpopularniejsze rodzaje wentylatorów wyróżniamy? Przeczytaj:

 • wentylator biurkowy – niewielkie urządzenie, którego zasięg obejmuje zazwyczaj powierzchnię roboczą biurka,
 • wentylator podłogowy – jest to wiatrak zamontowany na statywie,
 • wentylator kolumnowy – jest to wentylator stojący z kolumnową konstrukcją i rozmieszczeniem wiatraków,
 • wentylator sufitowy – jest to wiatrak zamontowany na suficie, niekiedy połączony z lampą sufitową.

Jakie funkcje powinien posiadać dobry wentylator?

Aby wybrać dobry wentylator podłogowy, a także każdy inny, musisz poznać kilka parametrów, na które należy zwrócić uwagę. Jakie to parametry? Przeczytaj:

 • regulacja prędkości – warto zwrócić uwagę na to, czy wiatrak posiada kilka trybów prędkości,
 • tryb nocy – warto, aby wentylator miał także tryb cichy, dzięki czemu będzie mógł pracować także podczas Twojego snu,
 • moc – im większa moc, tym urządzenie wydajniej chłodzi pomieszczenie,
 • średnica śmigła – duże śmigła oferują lepsze chłodzenie,
 • regulacja – warto, by wiatrak można było dogodnie regulować, a także nastawić funkcję automatycznego obracania.
  Kolor ścian do mebli w kolorze śliwa

Jaki wentylator podłogowy wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem do chłodzenia każdego rodzaju powierzchni jest wentylator podłogowy stojący. Modele, które oferuje marka Zelmer, zapewniają nie tylko doskonałe chłodzenie, ale też dodatkowe funkcje, które usprawniają korzystanie ze sprzętu. W ramach kategorii wentylatorów podłogowych masz do wyboru klasyczny wiatrak stojący na statywie oraz wentylator kolumnowy.

Wentylator na statywie możesz umieścić w każdym miejscu w pomieszczeniu, gdzie będzie na tyle dużo przestrzeni, aby jego głowica mogła swobodnie się obracać. Dzięki możliwości rotacji podmuch powietrza będzie odczuwalny w całym pomieszczeniu. Warto zaznaczyć, że wentylatorem marki Zelmer możesz sterować zdalnie dzięki pilotowi – pozwoli Ci to ustawić nie tylko wysokość głowicy, ale też sposób, w jaki będzie się ona obracać, a także natężenie podmuchu. Dodatkową opcją jest również timer – dzięki niemu możesz ustawić czas, po którym urządzenie samo się wyłączy, np. kiedy zaśniesz.

Drugą opcją jest nowoczesny wentylator kolumnowy. Jest on rozwiązaniem eleganckim, a także zajmującym mniej miejsca niż standardowy wentylator. On także obejmuje chłodzenie w obie strony, regulację mocy oraz timer, którym możesz sterować dzięki dołączonemu pilotowi.

Wybór wentylatora podłogowego marki Zelmer będzie więc zależny od miejsca w pomieszczeniu, a także Twoich preferencji związanych z designem urządzenia. Z pewnością oba modele spełnią swoje zadanie i pomogą Ci przetrwać nawet najbardziej upalne dni.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.