Strona główna » Jak w domowej łazience urządzić SPA?

Mamy dużą łazienkę w mieszkaniu w bloku. Jak urządzić łazienkę, żeby powstało tu domowe SPA? Czy musi być wanna z hydromasażem?

Zacznijmy od tego, co znaczy SPA. To skrót od łacińskiego „sanus per aqua” czyli zdrowie przez wodę. Najogólniej mówiąc SPA to leczenie wodą, relaks, odnowa dzięki wodzie. Dlaczego o tym piszę? By pokazać, że urządzenie w domowej łazience SPA nie oznacza ani konieczności posiadania ogromnego metrażu, ani specjalistycznych sprzętów. Oczywiście dobrze jeśli one są, ale niekoniecznie. Najważniejszy jest nastrój w łazience.

W domowym SPA musi być ładnie, miło, wygodnie, spokojnie, pachnąco. A do tego wystarczy klasyczna wanna (choć taka z hydromasażem będzie świetna), zwykła kabina prysznicowa (choć panel z dyszami do hydromasażu z pewnością jest przydatny). Jednak niezbędne są płyny do kąpieli, zapach olejków, blask świec i chociaż 15 minut czasu tzw. dla siebie!
A jak powinno wyglądać perfekcyjne domowe SPA czy inaczej salon kąpielowy?

  • Powinny być i wanna i kabina. Najlepiej modele z hydromasażem.
  • Metraż łazienki na tyle duży, by zmieścić fotel, np. wiklinowy, na którym wygodnie usiądziemy przed lub po kąpieli.
  • Takie sprzęty jak sedes czy bidet powinny być oddzielone optycznie – ścianką, murkiem od części przeznaczonej do relaksu.
  • Ozdoby, ładne światło, świeczniki, zapach, kwiaty – to elementy wprowadzające klimat salonu kąpielowego

Przykład łazienki SPA w domu mamy na zdjęciu u góry – łazienka wygląda jak pole lawendy… Fiolet uspokaja, relaksuje. Pastelowe płytki i gresy Capri z oferty sklepów Praktiker pomogą stworzyć aranżację utrzymaną w nostalgicznym, prowansalskim stylu. Aby ukoić zmysły oraz umysł wystarczą pachnące, najlepiej lawendowe świece albo olejki.

W łazience na zdjęciu:
Płytki ścienne Capri – 69,99 zł/m2; wym. 20 x 50 cm, kolory: krem, fiolet,
Gresy szkliwione Capri – 59,99 zł/m2; wym. 29,7 x 29,7 cm, kolory: krem, fiolet, orange i brąz

  Biały i różowy do sypialni

Zdjęcia Praktiker

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.