Strona główna » Jak urządzić łazienkę?
Urządzona łazienka

Urządzając łazienkę, należy zwrócić uwagę na wiele elementów, które tworzą spójną aranżacyjną całość. Każda łazienka jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Urządzenie łazienki na poddaszu będzie się różnić od urządzenia niewielkiej łazienki w bloku. Istnieją jednak pewne zalecenia, które sprawdzą się w konkretnych typach łazienek. W tym artykule chcemy Ci przedstawić kilka ciekawych rozwiązań, które pomogą dobrze zaaranżować wnętrze łazienki.

Jak urządzić małą łazienkę? 5 prostych punktów!

  1. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, jak urządzić małą łazienkę. W pierwszej kolejności zachęcamy do zapoznania się z gotowymi projektami łazienek, które będą stanowić doskonałą inspirację. W kolejnych krokach warto zadbać o najważniejsze elementy łazienki, czyli o wybór wanny lub prysznica i muszli WC.
  2. Łazienka musi być funkcjonalna, dlatego zadbaj o to, aby wybrana kabina prysznicowa lub wanna miały odpowiednie wymiary. Nawet biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary łazienki, warto wybrać większą kabinę lub wannę, w której będziesz mógł swobodnie wyprostować nogi. Będziesz z niej korzystać codziennie i istotne jest, aby nie była to przykra konieczność.
  3. Gdy już zdecydujesz o odpowiednim rozstawieniu niezbędnych elementów warto pomyśleć o wizualnym powiększeniu przestrzeni. W małych łazienkach stosuje się chłodne barwy, głównie kolor biały. Warto wybrać również gładkie, jednokolorowe płytki – wszelkie kontrastujące wzory nie są wskazane.
  4. W małych łazienkach ogromne znaczenie odgrywa oświetlenie. To ono jest w dużej mierze odpowiedzialne jest za optyczne powiększenie przestrzeni. Połączenie różnych źródeł światła może stworzyć naprawdę ciekawą aranżację.
  5. Pozostaje pytanie – co zrobić z pralką? Najczęściej spotykane są dwa rozwiązania, pierwsze polega na ukryciu pralki w szafie, a drugie na zakupie pralki ładowanej od góry.
  Jak ułożyć mozaikę na ścianie w łazience?

Przed rozpoczęciem przygotowań nad projektem pamiętaj o tym, że musisz wiedzieć, jak wygląda instalacja wodno-kanalizacyjna w łazience i jakie są ewentualne metody jej przebudowy.

Jak urządzić dużą łazienkę? 3 proste punkty!

Mała łazienka mały kłopot, duża łazienka duży kłopot? Choć może się to wydawać nie intuicyjne, to często tak właśnie jest. Duża łazienka stwarza problem związany z aranżacją – często właściciele takiej łazienki nie wiedzą, w co inwestować, aby stworzyć przestrzeń funkcjonalną i piękną. O co zatem zadbać w dużej łazience, tak by maksymalnie wykorzystać jej przestrzeń? Oto 3 proste porady:

  1. Jeżeli zdecydujesz się na wannę, warto postawić ją po jednej stronie ściany, a meble z umywalką na ścianie przeciwległej. W dużych łazienkach nie musisz się również ograniczać pod kątem dodatków – możesz z powodzeniem zastosować kontrastujące ze sobą detale. 
  2. Łazienka jest najbardziej wilgotnym pomieszczeniem w domu i wymaga odpowiedniej wentylacji oraz ogrzewania. Zadbaj o to, aby grzejniki były w stanie odpowiednio ogrzać łazienkę i jednocześnie pasowały do wystroju.
  3. Nie bój się ciemniejszych barw i nastrojowego oświetlenia. Ciekawym rozwiązaniem w dużych łazienkach są ściany wyłożone okładziną o niegeometrycznej i nierównej strukturze. Pamiętaj jednak o wilgoci i sprawdź, czy materiał, który ma zdobić ściany i podłogę łazienki jest odporny na wodę.

Gdzie znaleźć wyposażenie łazienki?

Projekt łazienki musi być dobrze przemyślany, ale nawet najlepsze rozplanowanie układu funkcjonalnego na niewiele się zda, jeżeli w łazience znajdą się produkty niskiej jakości. Osoby ceniące sprawdzone i solidne rozwiązania powinny zaopatrzyć się w wyposażenie łazienek w sklepie plytkilazienki.pl. W tym sklepie czekają na Ciebie produkty od najlepszych polskich i światowych producentów sprzętu łazienkowego. Atrakcyjne ceny w połączeniu z profesjonalną obsługą sprawiają, że jest to jeden z najchętniej wybieranych sklepów z wyposażeniem łazienek.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.