Strona główna » Jak szybko i łatwo odświeżyć wygląd łazienki?

Jak szybko i łatwo odświeżyć wygląd łazienki?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Zmieńmy wygląd łazienki dzięki specjalnym naklejkom na płytki lub łatwym w montażu szklanym panelom z ciekawymi motywami graficznymi czy zdjęciami, nasza łazienka zmieni się nie do poznania.

Kreatywne naklejki na kafelki

Płytki łatwo i szybko ozdobimy dzięki specjalnym, foliowym naklejkom. Duży wybór dostępnych rozmiarów oraz wzorów sprawia, że każda łazienka, niezależnie od swoich wymiarów czy wystroju nabierze nowego, świeżego charakteru. Szczególnie, że dekoracje możemy zamówić przez internet w firmach specjalizujących się w tego typu materiałach. Stylowe motywy graficzne, a także zdjęcia kwiatów, muszelek, kamieni czy nawet całych pejzaży to obecnie jedne z najczęściej zamawianych elementów dekoracyjnych na naklejkach.

Sklepy oferujące tego typu asortyment, często dysponują bazą zdjęć, z której sami wybieramy interesujący nas wzór. Możemy go też wybrać niezależnie, przeglądając zasoby ponad 30 milionów plików banku zdjęć Fotolia w cenie już od 0,54 zł za plik w planie abonamentowym. Co ważne, wybrane pliki w formie grafik wektorowych można bez straty jakości powiększać w zależności od pomysłu oraz możliwości aranżacyjnych wnętrza.

Dzięki wykonaniu na wysokiej jakości folii i zastosowaniu specjalnego kleju, naklejki doskonale przylegają do powierzchni płytek, wytrzymują temperaturę do 80°C i są oczywiście wodoodporne. Nadają się do mycia standardowymi środkami czyszczącymi. Decydując się na naklejki warto jednak pamiętać, że ich trwałość zagwarantuje naklejenie na odpowiednio przygotowane podłoże, czyli czystą, odkurzoną, odtłuszczoną i suchą powierzchnię.

Modne panele szklane

Płytki szklane, fototapeta na szkle czy zdjęcia drukowane i włożone między dwa szklane panele to jedne z wielu nowoczesnych rozwiązań, które można wykorzystać do ozdobienia łazienki. Będą nie tylko estetyczną dekoracją, ale jednocześnie uchronią ścianę przed zabrudzeniami czy nawet stworzą ścianę prysznica. Tego typu produkty, dostępne w różnych rozmiarach, dzięki doskonałej laminacji i pokryciu lakierami bardzo dobrze zabezpieczają i izolują grafikę wewnątrz.

  Łączenie kolorów w łazience

Podobnie jak w przypadku naklejek, szklane dekoracje można bez obaw czyścić za pomocą ogólno dostępnych środków czystości, które nie zawierają drobin ściernych. Na specjalne życzenie, firmy zajmujące się produkcją szklanych paneli łazienkowych, mogą przygotować dekoracje na szkle o różnej grubości (standartowo jest to 6 mm) i w różnych formatach, a także na szkle barwionym lub hartowanym.

Ciekawym dodatkiem są również specjalne fazy na krawędziach, które mogą być też ozdobne oraz możliwość wykonania – na życzenie – otworów funkcjonalnych oraz ozdobnych. Łazienkowe okładziny ścienne z powodzeniem zastępują klasyczną glazurę, a dzięki braku miejsc łączenia, czyli fug, są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości, przy takiej samej odporności na wilgoć jak tradycyjne kafelki.

Dodatkowe informacje o ofercie Fotolia oraz zdjęcia można znaleźć na stronie pl.fotolia.com

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.