Strona główna » Jak powiesić firany i zasłony?
firanki jadalnia

Wieszanie zasłon, czy firan to nie lada wyzwanie – żabki czy kółeczka na karnisz z pewnością nie posiadają wielu zwolenników. Wieszanie firan każdemu z nas kojarzy się z powtarzalnym i niezwykle nudnym zajęciem – w dodatku te kilkukrotne wchodzenie na krzesło, potrafi człowieka zmęczyć i zdemotywować do dalszego działania. Dlatego w tym artykule postaramy się przedstawić Ci kilka przydatnych pomysłów i patentów na to, jak prawidłowo i sprawnie poradzić sobie z zastosowaniem zasłon i firan, które będą odgrywały rolę funkcjonalnego elementu dekoracyjnego naszego okna!

Na rynku znajdziemy całą masę rodzajów, form czy faktur, z jakich zostały wyprodukowane firany – sposób wieszania zależy właśnie od typu. Czy jest ona na szelkach, czy na klasycznych kółkach, czy na żabki – z każdym rodzajem założenia zasłon na karniszu, można poradzić sobie w miarę szybko i bez trudu. Jeśli natomiast wciąż odczuwasz opory, przed zastosowaniem firanek w swoim wnętrzu – możesz zamontować w nim rolety! Koniecznie sprawdź rolety plisowane bardzo dobrej jakości. Plisy to rewelacyjna alternatywa dla firan. Słusznie mają sporą rzesze fanów. Jednak dziś nie o tym.

Styl minimalistyczny, czy może szalone i wielobarwne formy?

Firany i zasłony należą do kluczowych elementów dekoracyjnych okna, lecz również stanowią bardzo istotny element każdej aranżacji. Przed wyborem odpowiednich dla naszego mieszkania zasłon, należy zaplanować wystrój danego wnętrza, tak aby wszystkie zawarte w nim elementy stanowiły harmonijną i spójną całość.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że firany i zasłony można zawiesić bez dodatkowych elementów – a wszystko dzięki przeszyciom tunelowym, które są miejscem na karnisz – takie rozwiązanie daje możliwość dowolnego regulowania szerokości każdej firany! To bardzo ciekawa propozycja szczególnie dla minimalistycznych pomieszczeń, takie zasłony bez wątpliwości dopełnią subtelną i jednolitą dekorację.

  Kolorowe okna Acrylcolor- wysmakowany luksus!

Rolety plisowane na wymiar | Olmark

Sposoby na wieszanie firan i zasłon – poznaj je wszystkie!

Sposoby na wieszanie i upięcia firan, w głównej mierze warunkują estetyczną prezentację całego pomieszczenia, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób możemy pięknie zawiesić świeżo zakupione firanki. Każdemu, kto ceni w aranżacji nutę nowoczesności w akompaniamencie klasyki – tradycyjne żabki zakładane bezpośrednio na karnisz czy z bogato ozdobnymi klamrami mogą bardzo dobrze wpisać się w odpowiednią aranżację. Niestety podczas wieszania firanek z takim mocowaniem, cały czas musisz trzymać ręce w górze, co jest dosyć problematyczne.

Rozwiązanie na znacznie prostsze i bardziej komfortowe wieszanie zasłon – to zastosowanie firanki z przelotkami czy szelkami – dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz sobie czasu, lecz również umożliwisz układanie się materiału w efektowne fałdy – co nada Twojemu wnętrzu naprawdę wyjątkowy i oryginalny styl.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.