Strona główna » Jak połączyć białe meble kuchenne i brązowe meble w pokoju?

Jak połączyć białe meble kuchenne i brązowe meble w pokoju?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Planuję remont w domu. Mam pokój połączony z kuchnią. Meble kuchenne będą białe na wysoki połysk, z drewnianym ciemniejszym blatem. W pokoju są brązowe meble. Jak połączyć białą kuchnię i brązowe meble? Jakie kolory ścian, jaki kolor paneli podłogowych?

Biały połysk w kuchni jest ostatnio bardzo popularny. Mi osobiście też się bardzo podoba, dlatego jestem za Pani pomysłem. Jest to nieduża kuchnia, więc jasne kolory dobrze tam zapracują, bo powiększą optycznie kuchnię. Białe meble są uniwersalne, więc mamy duży wybór koloru blatu. Jeśli podoba się Pani ciemny kolor drewna merbau, to spokojnie możemy się na niego zdecydować. Aby zagrał z całością wnętrza, proponuję na podłodze położyć panele w tym samym kolorze. Będą one współgrać z kuchnia, nową meblościanką i narożnikiem, jakie planuje pani wstawić do pokoju. Przy wyborze paneli proszę pamiętać o wybraniu odpowiedniej ich klasy, aby służyły jak należy przez wiele lat.
Co do koloru szklanego panelu, to najpierw trzeba podjąć decyzję czy wybieramy spokojne, delikatne wnętrze w jednej kolorystyce (monochromatyczne), czy raczej bardziej ekspresyjne, z mocniejszym kolorem, który będzie się powtarzać w całym wnętrzu.
Ja sugerowałbym połączenie białych i szarych ścian. Dla mnie to nieśmiertelne połączenie, pasujące do każdego wnętrza. Jest na tyle neutralne, że nie znudzi się szybko i jednocześnie można później odmienić wnętrze zmieniając tylko dodatki, takie jak poduszki, wazony, zasłony itp. Decydując się na to rozwiązanie, wybrałbym grafitowy szklany panel w kuchni. Ścianę, przy której znajdować się będą meble pomalowałbym na taki sam odcień jak panel. Szarość na innych ścianach nie może być zbyt ciemna, bo niestety zmniejszy nam się optycznie pomieszczenie.
Jeśli zdecyduje się Pani na jakiś kolor przewodni, to proponowałbym pomarańczowy. Dobrze zgra się ze wszystkimi innymi elementami. Wtedy na ścianie w kuchni montujemy pomarańczowy panel. Więcej o pomarańczowym kolorze w kuchni.
Przy projektowaniu nowej kuchni radziłbym pozbyć się tego „barku”, który bardzo ogranicza przestrzeń. Aby móc nacieszyć się przestrzenią, którą dzięki temu zyskamy, skłaniałbym się do składanego stołu montowanego na ścianie (kolor drewna merbau).
Zanim zdecyduje się Pani na kupno blatu – warto sprawdzić jak wybrać dobry blat.
Proponuje również pochować wszystkie ozdoby stojące na meblach. Będą bardzo się kłócić z prostą kuchnią i do tego „zagracają” wizualnie całe wnętrze.

  Drzwi wejściowe – lepsze otwierane na zewnątrz czy do środka, prawe czy lewe?

Pozdrawiam

Michał Zawadzki

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.