Strona główna » Jak ozdobić choinkę na święta?

Jak ozdobić choinkę na święta?

przez pytanieomieszkanie
Ozdabianie choinki świątecznej

Ozdabianie choinki na święta Bożego Narodzenia to jedna z większych atrakcji, szczególnie jeżeli robimy to wspólnie z dziećmi. Obecnie poza klasycznymi, znanymi od lat sposobami na udekorowanie drzewka możemy wymyślić także zupełnie nowe, autorskie lub skorzystać z wielu pomysłów i pomocy dostępnych w internecie. Jakie dekoracje najładniej wyglądają na choince? Co możemy przygotować sami, a jakie ozdoby kupić w sklepie? Czy oświetlanie choinki ma sens, a jeżeli tak to jak je wykonać, aby było jak najbardziej efektowne?

Bombki i ozdoby z zawieszkami

Bombki i wieszane na sznurku lub nitce ozdoby i cukierki to najpopularniejszy sposób na przyozdobienie choinki na święta. Możemy kupić zestaw lub kilka różnych zawieszek pod kolor lub wykonać je samodzielnie, jeżeli lubimy decoupage, malowanie czy inne formy zdobnictwa.

Wielkość bombek powinna zależeć od rozmiarów naszego drzewka – jeżeli jest spore, możemy pokusić się o wielkie, efektowne bombki. W sytuacji, gdy choinka jest średnich lub niewielkich rozmiarów, lepiej nie wybierać dużych ozdób, ponieważ będą wyglądały dziwnie. Niezależnie od wymiarów, ozdoby choinkowe na Wonder.pl pomogą nam udekorować każde drzewko.

Łańcuchy i anielskie włosy

Łańcuchy są równie popularne, jak bombki, głównie dlatego, że praktycznie każdy z nas robił je za dziecka z kolorowego papieru. Jeżeli więc teraz sami mamy dzieci, możemy zachęcić je do własnoręcznego przygotowania tego rodzaju ozdób. Inną opcją jest zakup „puchatych” łańcuchów z metalicznej folii, albo wykorzystanie tzw. anielskich włosów lub lamety, czyli długich, migoczących w świetle pasków, które spływają od samego czubka choinki aż po dywan lub stół, na którym stoi.

Światełka na choinkę

Lampki choinkowe dostępne na Wonder to jeden z najbardziej efektownych sposobów na przyozdobienie drzewka świątecznego. Możemy stosować je osobno lub razem z innymi dekoracjami – w tej drugiej opcji, gdy światło jest zgaszone i palą się tylko choinkowe lampki, możemy uzyskać naprawdę ładny efekt. Innym patentem na oświetlenie drzewka może być użycie bardzo cienkiej taśmy LED i owinięcie nią drzewka. Wtedy zyskamy jedną, wyraźną linię światła zamiast wielu punkcików.

  Miejsce do pracy na poddaszu

Choinka i jej ozdabianie to nie tylko możliwość wykazania się pod względem kreatywności, ale także dobra zabawa. Jeżeli nie mamy dość ozdób, zawsze część możemy zrobić samodzielnie, co tym bardziej uświetni finalny wygląd naszego drzewka.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.