Strona główna » Jak dobrze wybrać białą farbę na ściany w salonie?

Najistotniejsze przy wyborze farby, szczególnie białej, jest zwrócenie uwagi na możliwość mycia pomalowanych powierzchni. Na ścianach zawsze pojawia się nawet niewielkie zabrudzenia, dlatego tu trzeba zadbać o właściwy wybór farby. Sufit nie jest już tak wymagający.

Ściany w salonie najlepiej malować farbami odpornymi na szorowanie. W praktyce oznacza to, że powierzchnię można wielokrotnie myć i usuwać z niej zabrudzenia czy plamy. Niektóre farby mają też powłoki, dzięki którym brud nie przywiera do ściany. Farby odporne na zmywanie dają powierzchnię, którą można tylko wycierać wilgotną ściereczką zaraz po ubrudzeniu czy poplamieniu, jednak nie za często. Dlatego takie farby polecane są raczej na sufity lub inne miejsca, w których szansa na pobrudzenie jest niewielka.

Farba z teflonem

Biała farba do salonu powinna być odporna na szorowanie, a jeśli ma dodatkowo powłokę z dodatkiem Teflonu®, to jeszcze łatwiej ścianę utrzymać w czystości.

Taką farbą jest na przykład Śnieżka Satynowa:

• odporna na 100 rodzajów plam

• bezpieczna dla dzieci

• z powłoką zmniejszającą przywieranie kurzu

• usuwanie plam nie wybłyszcza powłoki

• łatwe usuwanie plam i zabrudzeń, ponieważ jest to farba odporna na szorowanie

• nie chlapie podczas malowania

• łatwa aplikacja, doskonałe krycie

• nadaje się do malowania tapet, również tych z włókna szklanego

Śnieżka EKO

Alergicy, bardziej niż na możliwość mycia ścian, zwracają uwagę na to, by farba miała właściwości hipoalergiczne. Takim produktem jest na przykład Śnieżka Eko.

Farba Śnieżka Eko

Farba posiada właściwości hipoalergiczne , co potwierdzają wyniki badań nr BDA 21828/17 Świadectwo Własności Drażniących i Uczulających (tzw. hypoalergia). Przeprowadzone badania nie gwarantują całkowitego braku ryzyka reakcji alergicznych.

  Drewniane meble do jadalni. Dlaczego to doskonały wybór?

Farba idealna do sufitów

W tym wypadku bardzo ważna jest konsystencja farby – nie może bowiem kapać z wałka czy pędzla. Nie powinna być też z połyskiem, bo będzie podkreślać ewentualne nierówności sufitu. Farbą, która bardzo dobrze kryje jest Śnieżka Vernissage z tak zwanym optycznym maskowaniem refleksów świetlnych. Antyrefleksyjne powłoki niwelują niedoskonałości podłoża, rozpraszając padające na nie światło.

Farba lateksowa Śnieżka Vernissage:

• Jest odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie.

• Ma bardzo niską zawartość LZO (max. 5 g/l), jest oznaczona jako Green Idea.

Więcej w sklepie Śnieżka

Może Cię zainteresować: