Strona główna » Jak czyścić płytę indukcyjną

Jak czyścić płytę indukcyjną

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
jak czyścić płytę indukcyjną

Jeśli przełączyłeś się na płytę indukcyjną lub myślisz o tym, musisz użyć nieco innych metod, aby ją utrzymać. Największym ryzykiem dla płyty indukcyjnej podczas czyszczenia jest jej zarysowanie, więc techniki czyszczenia powinny być delikatne, koncentrując się na utrzymaniu integralności powierzchni.Więc jak czyścić płytę indukcyjną skutecznie i bezpiecznie?

Czyszczenie płyty indukcyjnej – dlaczego robić to regularnie

Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że płyty indukcyjne mają duże predyspozycje do tego, iż mogą zostać porysowane. Najczęściej dzieje się tak w przypadku, gdy ciężkie patelnie są przeciągane po nich. Głównie jeżeli patelnie mają małe guzki lub niedoskonałości na dnie lub jeśli są przeciągane po kryształach soli.

Czyste płyty indukcyjne będą bardziej wydajne, ponieważ mogą skutecznie przenosić ciepło z ceramiki do naczyń kuchennych, a brak brudu i tłuszczu zmniejszy ryzyko infekcji. Wyeliminowanie brudu zapewni również zachowanie połysku, jednocześnie ułatwiając dostrzeżenie wszelkich śladów prowadzących odciśniętych na powierzchni. Ponieważ płyta grzewcza jest używana codziennie, nie można uniknąć resztek jedzenia i plam tłuszczu. Jeśli brud nie zostanie usunięty, przypala się na płycie indukcyjnej i staje się trudny do usunięcia.

Wybór odpowiednich produktów do czyszczenia płyt indukcyjnych może mieć ogromny wpływ na skuteczność. Przeczytaj poniższe wskazówki, aby utrzymać płytę indukcyjną w doskonałym stanie i przedłużyć jej żywotność. Najlepszym sposobem czyszczenia płyty indukcyjnej jest przetarcie jej warstwą octu i posypanie sodą oczyszczoną. Pozostaw blat kuchenki na pół godziny, a następnie użyj chusteczki, aby usunąć pozostałości. Użyj ciepłej wody z mydłem i środka do czyszczenia płyt indukcyjnych, aby usunąć resztki brudu lub tłuszczu. Na koniec całkowicie wysusz płytę indukcyjną przed użyciem, używając ściereczki z mikrofibry do polerowania powierzchni.

  Gotuj w czym chcesz - na płycie indukcyjnej

Akcesoria do czyszczenia, które powinieneś mieć w swoim domu

Jedną z kluczowych kwestii, o której należy pamiętać jest przede wszystkim to, że możesz zainwestować w wkładki do ochraniaczy płyt grzewczych, które znajdują się między powierzchnią płyty, a naczyniem do gotowania. Takie wkładki do ochraniaczy płyt grzewczych w dużym stopniu pozwolą na przewodność, dzięki czemu pozostaną na miejscu nawet podczas gotowania.

Ich zadaniem jest ochrona płyty grzejnej przed zarysowaniami z patelni i przyborów kuchennych. Nadal należy zdejmować ochraniacz między każdym użyciem i delikatnie czyścić powierzchnię płyty grzejnej jak zwykle.

kuchenka

Jak czyścić płytę indukcyjną – o tym warto pamiętać!

Płyty grzewcze z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak w dużej mierze dlatego, ponieważ są nie tylko bardzo komfortowe w użytkowaniu, ale również są niezwykle estetyczne. Jeśli robisz słodki deser i wrze on na powierzchni płyty grzejnej, wyłącz ogrzewanie i natychmiast zdejmij patelnię. Cukier szybko zacznie twardnieć i może trwale zaznaczyć szklankę.

Niektóre marki płyt grzewczych łatwo zarysowują, inne nie. Jeśli widzisz zadrapania, prawdopodobnie zostały one spowodowane przez ogólne użytkowanie w czasie. A może dopiero co zauważyłeś mniejsze zadrapania, których wcześniej nie było z powodu dodania nowych świateł w kuchni. Nie można usunąć zadrapań na mocno porysowanej płycie grzejnej. Zostały one spowodowane przesuwaniem patelni i garnków po nich.

Płytę indukcyjną można czyścić na różne sposoby. Ważne jest, aby robić to delikatnie. Nie wytwarzać zadrapań na powierzchni szkła. Przy odpowiednim przygotowaniu jest to praca, która nie zajmuje dużo czasu.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.