Strona główna » Inteligentny dom- Jakie daje możliwości?

Inteligentny dom- Jakie daje możliwości?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Inteligentny dom - jaki system

Osoby użytkujące na co dzień domowy system inteligentny twierdzą, iż są niezmiernie przydatne oraz mają łatwy system obsługi dla nich samych, gości czy dzieci. Wcześniej system jakim jest inteligentny dom uważany był za zbędny luksus, lecz dzisiaj możemy go znaleźć w dużej części nowych budynków.

Dyfuzor, który pomaga w walce z Covid-19

Nowy produkt pojawił się na warszawskiej giełdzie. Deweloper wraz z dystrybutorem stworzyli dyfuzor jonowy, którego jest także producentem. Jego działanie jest następujące, do powietrza emituje jony, które ochraniają człowieka przed wszelkimi patogenami, przenoszone drogą kropelkową lub wziewną.

Ochrona ma również być skuteczna na koronawirusa oraz jego odmiany. Dzięki niewielkich rozmiarom oraz mobilności dystrybutor możemy mieć zawsze blisko siebie. Watro podkreśli, iż jest to pierwsze na rynku urządzenie, które wykorzystuje technologie dyfuzji złożonych grup jonów. Jonizator tworzy optymalną ilość energii, aby emitować do powietrza zestaw jonów o sprecyzowanym składzie.

W skład roztworu jonowego wchodzą jony złota, platyny, potasu, cynku czy soli magnezu. Podczas emisji jony posiadają optymalną energię kinetyczną, aby zneutralizować toczkę Covid-19, która jest ujemna tak samo jak RNA. Preferowana minimalna odległość między człowiek a urządzeniem wynosi 25 cm.

W obszarach o średnicy 2 metrów jony są najbardziej skuteczne. Aby dyfuzor został aktywowany potrzeba wymiennych kapsułek, których okres użytkowania to 12 miesięcy. Jeśli chodzi o nieużywane kapsułki, to im data ważności przypada na siedem lat od roku wyprodukowania.

Oczywiście dzięki wbudowanej baterii urządzenie potrafi działać do 6 godzin bez podłączenia do prądu. Producent umożliwił ładowanie za pomocą złącza typu C oraz mamy drugi wariant, podczas którego może działać stale podłączone do zasilania. Nie potrzebujemy żadnej dodatkowej aplikacji.

  Prysznic czy wanna? Oto jest pytanie

system inteligentnego domu

HARMONYOS – Nowe rozwiązanie od Huawei

Ogromną zaletą tego systemu ma być użytkowanie jego na wielu urządzeniach. HarmonyOS pod jego kontrolą znajdą się telefony, tablety, zegarki, telewizory oraz wszelakie urządzenia, które mają dostęp do Internetu.

Jednak jest to rozwiązanie bazujące jak na razie na otwartym androidzie. Zegarek Huawei Watch 3 oraz tablet MatePad Pro są pierwszymi obiektami działającymi pod kontrolą HarmonyOS. Oprogramowanie zostało stworzone w celu zapewnienia współpracy pomiędzy różnymi urządzeniami.

Gadżety mobilne takie jak smartfony, czy tablety będą miały opcję komunikacji z urządzeniami domowymi takimi jak telewizor, czy pozostałe części z zakresu smart home. Najnowsze rozwiązanie umożliwia HarmonyOS długą pracę na jednym ładowaniu oraz wydajność smartfona ma zostać niezmienna przez około 3 lata od momentu uruchomienia.

Jego autorski plan ma za zadanie łączy urządzenia w jedno super urządzenie. Aby korzystać z tego rozwiązania, wystarczy mieć urządzenie zaledwie z 128 KB RAM, pozwala to na zaistnieć na wszystkich sprzętach obecnych na ryku.

Pierwsze prace nad zasilaniem bezprzewodowym

Powstał pomysł nad urządzeniem ładującym na odległość, zapewniając energię elektronice użytkowej. Pomysłowa technologia zmieni doświadczenie i przeczucia użytkowników, wtedy zmartwienie nas stanem naszej baterii przestaje istnieć. Opracowany miniaturowy moduł, który umożliwia ładowanie innych urządzeń na ogromne odległości dzięki zastosowanemu precyzyjnemu transferowi energii.

Domowe cyfrowe doświadczenie

Pewien producent globalny zaprezentował nowe urządzenia z kategorii AGD. W ramach projektu „Bespoke Home” ukazano nowe urządzenia czy technologie z zakresu Internetu rzeczy. Samsung odpowiada tym samym, spełnia wymagania klientów, na całym świecie wiedząc, iż większość ludzi coraz częściej spędzą czas w domu przez pandemie.

Samsung w swoich projektach postawił na dwa aspekty wielofunkcyjność i higiena codziennego życia. Z uwagi na większą ochronę środowiska przedstawił oczyszczacze powietrza i jonizatory czy inteligentny kran oczyszczający wodę. Jednak nie zapomnieli, że ludzie chcą być wyjątkowi, dlatego panele przednie lodówek mają być kolorowe i wymienne niezależnie od modelu.

  Top trendy w nowoczesnej łazience

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.